Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried’ı Kim Kurtardı?

FTX'in avukatları, Sam Bankman-Fried'i serbest bırakan 250 milyon dolarlık kefalete destekte bulunan iki taraf için gizlilik kararı aldırdı.

16 Ocak 2023 09:02

Güncellenme: 16 Ocak 2023 12:08

Bir çok büyük medya kuruluşu, Sam Bankman-Fried'in ebeveynleri olmadıkları halde, 250 milyon dolarlık kefaletini karşılayan iki tarafın kimliklerini ortaya çıkarmak için yasal işlem başlattı.


Kripto borsası FTX'in iflasının ardından Bankman-Fried, Bahamalar'da tutuklanmış ve suçlamalarla ilgili duruşmaya çıkmak için ABD'ye iade edilmişti.


ABD’de bir yargıç , geçtiğimiz Aralık ayının sonunda, Sam Bankman-Fried’i, ebeveynlerinin ve avukatlarının güvenlikle ilgili endişelerini göz önüne alarak, isimlerinin gizli kalması talep edilen iki kişinin desteklediği 250 milyon dolarlık kefalet karşılığında serbest bırakmıştı.


Associated Press, Bloomberg, Financial Times, CNBC, Reuters, Dow Jones (yayıncı), Wall Street Journal ve Washington Post adına New York Güney Bölgesi'ndeki ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan'a yapılan “başvuruda, “Toplumun bu konuya olan yakın ilgisi gözardı edilemez. Bay Bankman-Fried, tarihteki en büyük mali dolandırıcılıklarından birini işlemekle suçlanıyor” denildi.


Hukuk firması Kolis , CoinDesk adına yaptığı açıklamada "Bu kişilerin isimlerini gizli tutmaya yönelik olarak elde edilmek istenen çıkarlar, toplumun çıkarlarına ağır basıyor” dedi.


Bankman-Fried'in avukatları, davayla ilgili ayrıntıları gizli tutmak için fiziksel tehditleri gerekçe gösterirken, Bankman-Fried, elektronik dolandırıcılık ve kara para aklamayı da içeren suçlamaları reddetti ve 22 Aralık'ta kefaletle serbest bırakıldı.


Daha Fazla Oku

    FTXSam Bankman Friedkefalet250 milyon dolar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Darkest Hour

3 Haziran 2023 13:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk