Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerini Satın Almak İçin Alameda'dan Borç Almış

Alameda, Robinhood hisselerini teminat göstererek kredi aldı.

28 Aralık 2022 09:20

Güncellenme: 28 Aralık 2022 09:30

Mahkeme belgelerinden edinilen bilgilere göre, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ticaret uygulaması Robinhood Markets'ta bulunan hisselerini satın almak için FTX’in kardeş şirketi Alameda Research'ten yüz milyonlarca dolar borç almış.


Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklanmadan önce bir Karayip mahkemesine verdiği yeminli ifadesinde, kendisinin ve FTX'in kurucu ortağı Gary Wang'ın Nisan ve Mayıs aylarında senet karşılığında Alameda Research’ten 546 milyon doların üzerinde borç aldığını ve parayı geçtiğimiz Mayıs ayında Robinhood’un yüzde 7,6 hissesini satın alan paravan şirket Emergent Fidelity Technologies Ltd.'ye aktardığını söyledi.


Bankman-Fried’ın yeminli beyanı, 56 milyon Robinhood hissesine sahip olmak için süren üçlü yarışa yeni bir boyut katıyor. Kripto kredi kuruluşu BlockFi, FTX Group ve Sam Bankman-Fried toplam değeri 440 milyon dolarıın üzerindeki hisseler üzerinde hak iddia ettiler.


Bir mahkeme belgesine göre, FTX gibi iflas başvurusu yapan kripto kredi kuruluşu BlockFi, Bankman-Fried'in Kasım ayında yaptığı bir anlaşmadan dolayı Robinhood hisselerinin haklarına sahip olduğunu iddia etti. 


Kripto borsası FTX, Bankman-Fried'in sahibi olduğu hedge fonu Alameda'nın, FTT tokenleri tarafından desteklendiğinin ortaya çıkmasından sonra Kasım ayında iflas başvurusu yapmıştı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk