Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried, ABD’ye İade Ediliyor

İflas eden kripto borsası FTX’in CEO'su Aralık ayı başında tutuklanmıştı.

22 Aralık 2022 08:53

Güncellenme: 22 Aralık 2022 08:59

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder, FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'in Çarşamba günü geçekleşen duruşmanın ardından ABD'ye iade edileceğini söyledi.


Pinder, “Suçluların İadesi Yasası'ndan sorumlu bakan olan Dışişleri Bakanı, Sam Bankman-Fried için teslim emrini bugün imzaladı. Bu imza, Sam Bankman-Fried’ın ABD’ye iadesini sağlıyor” dedi.


Sam Bankman-Fried, tutuklanmasının ardından görülen ilk duruşmada iade edilmek istemediğini belirtmiş, yargıcın, kefaletle serbest kalma talebini reddetmesinin ardından, tutuklanmasından birkaç gün sonra fikrini değiştirdiğini açıklamıştı.


Bankman-Fried, 12 Aralık 2022'de, ABD savcılarının kendisini, elektronik dolandırıcılık, kara para aklama için komplo kurmak ve finansman yasalarını ihlal etmek de dahil sekiz değişik suçlamayla suçlamasının ardından tutuklanmıştı.


Yetkililerce yapılan  diğer bir açıklamada ise, “ABD, iki ülke arasındaki İade Anlaşması kuralları gereği, iade edileceğine yönelik beklentiyle Bankman-Fried’a yönelik geçici tutuklama emri çıkarılmasını talep etti. Bankman-Fried ise tutuklanmasının ardından ABD'ye iadesine itiraz hakkından vazgeçti" ifadeleri kullanıldı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GameStop, Web3 Oyun Stratejisini Geliştirmek Amacıyla Telos Foundation ile Ortaklık Kuruyor

2 Haziran 2023 12:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk