Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Robinhood Hisseleri, Şirketin SEC'den Wells Bildirimi Almasının Ardından Düştü

Ticaret platformu daha önce SEC'in Binance ve Coinbase'e karşı açtığı davalarda adı geçen tüm token’lara olan desteğini sonlandırmıştı.

6 Mayıs 2024 17:29

Güncellenme: 6 Mayıs 2024 17:34

Popüler ticaret platformu Robinhood (HOOD), 4 Mart'ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) Wells Bildirimi aldı. Bildirimin ardından şirketin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %2,5 düştü.


Basın açıklamasında sert bir üslup takınan Robinhood, şirketin daha önce SEC'in menkul kıymet olarak tanımladığı token’ları veya ürünleri sağlamamaya karar verdiğini hatılatarak bunların "zor seçimler" olduğunu vurguladı.


Eski bir SEC görevlisi olan Robinhood Hukuk, Uyum ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Dan Gallagher, düzenleyici kuruma uyum sağlamaya çalıştıklarını, bu yüzden de "hayal kırıklığına uğradığını" söyledi.


"Platformumuzda listelenen varlıkların menkul kıymet olmadığına kesinlikle inanıyoruz ve Robinhood Crypto'ya karşı açılacak herhangi bir davanın hem gerçekler hem de hukuk açısından ne kadar tutarsız olacağını netleştirmek için SEC ile iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz."


Wells Bildirimleri, şirketlere SEC'in bir şirkete karşı yaptırım davası açmak için yeterli kanıta sahip olduğuna inandığını bildiren ön uyarılardır ve genellikle dava ile sonuçlanır.


Robinhood, Ticaret platformu daha önce SEC'in Binance ve Coinbase'e karşı açtığı davalarda adı geçen tüm token’lara olan desteğini sonlandırmıştı. Bunlar arasında Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) yer alıyordu.


Daha Fazla Oku

    robinhoodSECdavahoodhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk