Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Robert F. Kennedy Jr.’dan Trump’ın Kripto Yanlısı Duruşu Üzerine Yorumlar

ABD başkan adayı, Consensus 2024'te konuştu.

31 Mayıs 2024 14:23

Güncellenme: 31 Mayıs 2024 14:58

ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., dün Austin, Teksas'ta düzenlenen Consensus 2024'te gerçekleştirdiği basın toplantısında önemli konulara değindi:


Donald Trump'ın suçlu çıkması

"Daha kapsamlı ve endişe verici konular hakkında konuşmak istiyorum. Ekonomik ve sağlık alanlarına odaklanmak istiyorum. Kampanyam bunlara odaklanıyor. [Joe] Biden veya Trump aleyhindeki davalar hakkında konuşmama konusunda oldukça disiplinli davrandığımı düşünüyorum."


Trump'ın kripto yanlısı duruşu

"Bundan gayet memnunum. Bunun ülkemiz için iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Kriptoya bağlılık, özgürlük ve şeffaflığa bağlılıktır. Bunun siyasi bir karar olup olmadığını sorgulamayacağım. Umarım Başkan Biden da benzer bir duruş sergiler."


ABD'de kripto düzenlemesi

"Bence işlem özgürlüğü önemli konulardan yalnızca biri. Kendi cüzdanlarımız üzerinde egemenliğe, işlem özgürlüğüne ve şeffaf bir para birimine ihtiyacımız var. Amerika'nın blok zinciri teknolojisinin merkezi olarak kalmasını sağlamalıyız. Kripto para biriminin tüketiciyi aldatıcı planlardan koruyacak şekilde düzenlendiğinden emin olacağım. Kampanyamı başlattığımdan beri 21 bitcoin satın aldım. Çocuklarımın her biri için üç coin daha aldım."


Kripto topluluğunu neler bekliyor?

"Başkan seçilirsem amacım, kriptonun işlem yapılabilecek bir para birimi olmasını sağlamak. İnsanların işlem özgürlüğüne sahip olmasını istiyorum. İnsanların satın alıp alamayacakları konusunda bir seçeneği olmalı. Bir para birimi olarak ele alınmalı ve bunu sermaye kazancı olarak vergilendirmemeliyiz. Elma, öğle yemeği ve kahve gibi şeyleri satın almak için kullanılan bir para birimi olması gerektiğine ve insanların bunu gerçekten yapabileceğine inanıyorum."


Daha Fazla Oku

    kriptoDonald TrumpRobert F. Kennedy Jr.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk