Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Ripple, Crypto Super PAC Fairshake'e 25 Milyon Dolar Daha Bağışladı

Ripple, 2023'te de PAC'ye 25 milyon dolarlık bir bağış yapmıştı.

29 Mayıs 2024 14:08

Güncellenme: 29 Mayıs 2024 14:30

Ripple, kripto dostu Kongre adaylarını desteklemek için büyük harcamalar yapan federal bir kripto siyasi eylem komitesi (PAC) olan Fairshake'e 25 milyon dolar daha ödedi.


Yeni bağışla birlikte şirketin siyasi eylem komitesine toplam katkısı 50 milyon dolara ulaştı.


Ripple'ın bağışları, kripto borsaları Coinbase ve Gemini, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve varlık yöneticisi ARK Invest dahil olmak üzere kripto alanındaki büyük oyunculardan toplanan 100 milyon dolarlık finansmanın yarısını oluşturuyor.


Kripto endüstrisindeki birçok kişi, 2024 seçimlerini kripto yanlısı adayları seçmek için kritik bir fırsat olarak görüyor.


Çarşamba günü yapılan bir duyuruda Ripple, Fairshake'e katkısını "ABD'deki finansal yeniliği destekleyen politikaları ilerletmek için endüstri çapında gösterilen çabanın bir parçası" olarak nitelendiriyor.


Duyuru, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) “kriptoyu uygulama yoluyla düzenlemeye çalışma” yaklaşımının başarısız olduğunu ve ABD'nin yeniliği teşvik edecek “olumlu bir düzenleyici manzara” oluşturmak için harekete geçmesi gerektiğini söyleyerek federal düzenleyicilerin rolünü vurguluyor.


Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, yaptığı basın açıklamasında şunları söylüyor: "Fairshake'e katkılarımız, Ripple'ın kriptonun gelecekte oynayacağı rol ve bazı politika yapıcıların kripto karşıtı duruşun tehlikeleri konusunda eğitmeye aktif olarak yatırım yapacağının önemli bir göstergesi. Bazı düzenleyiciler aktif olarak milyonlarca Amerikalının kullandığı yeniliği ve ekonomik büyümeyi engellemeye çalışırken, Ripple'ın sessiz kalması gibi bir durum söz konusu değil. Kripto endüstrisi de buna sessiz kalmamalı. Pek çok endüstri oyuncusu, anlamlı bir değişiklik kaydedene kadar bu çabaya yoğun bir şekilde yatırım yapmayı planlıyor."


Daha Fazla Oku

    Ripplepackripto bağış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk