Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Pennsylvania Milletvekili, Enerji Tasarrufu Yasası için Kripto Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Çevre Kaynakları ve Enerji Komitesi, değiştirilen tasarıyı pazartesi günü onayladı.

17 Ekim 2023 17:16

Güncellenme: 17 Ekim 2023 18:28

Pennsylvania Temsilciler Meclisi'ndeki bir milletvekili, daha iyi bir ilerleme kaydetmek için kripto madenciliği izinlerine ilişkin iki yıllık bir moratoryum önerisini enerji tasarrufu tasarısından çıkardı.


Demokrat Temsilci Greg Vitali, haziran ayında Kripto Para Birimi Enerji Koruma Yasası'nı tanıtma planını duyurmuştu.


Vitali, "Kripto madenciliği endüstrisi önemli bir enerji kullanıcısı" dedi. "Küresel olarak, kripto madenciliği Arjantin ve Avustralya ülkelerinden daha fazla enerji tüketiyor. Bu yüksek enerji kullanımı, tüketiciler için maliyetleri artırmanın yanı sıra çevre üzerinde daha fazla stres oluşturuyor ve iklim krizini hızlandırıyor."


Ancak tasarı, pazartesi günü Temsilciler Meclisi Çevre Kaynakları ve Enerji Komitesi'ne moratoryum olmadan sunuldu. Hem yasa tasarısı hem de değişiklik, başkanlık ettiği komite tarafından kabul edildi ve tasarı bir oy farkla onaylandı.


Vitali, Pennsylvania Capital Star’a verdiği röportajda "güçlü çevre politikası için yüksek bir tolerans olmadığını" zor yoldan öğrendiğini söyledi ve moratoryumu, tasarıya Meclis'e gitme şansı vermek için kaldırdığını söyledi.


Yasa tasarısı belirli kripto madenciliği tesisleri için raporlama gerekliliklerini belirliyor ve Çevre Koruma Bakanlığı'ndan bir etki çalışması çağrısında bulunuyor.


Daha Fazla Oku

    kripto madenciliğiminingabd

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget ile 2023 Kripto Piyasasına Dair Gelişmeler ve 2024 Beklentileri

23 Kasım 2023 14:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk