Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Özbekistan’da Aradığınız Küresel Kripto Para Borsalarına Ulaşılamıyor

Ülkede lisanssız merkezi ticaret platformlarına erişim kısıtlandığı için FTX ve Huobi'ye de erişilemiyor.

12 Ağustos 2022 09:14

Güncellenme: 12 Ağustos 2022 12:21

Ulusal Perspektif Projeleri Ajansı’ndan yapılan açıklamada, küresel kripto para borsalarının web sitelerinin Özbekistan'da engellendiği belirtildi.


Binance'in Doğu Avrupa başkanı Gleb Kostarev, Özbekistan’daki kullanıcıların borsanın web sitesine Salı gününden bu yana erişemediklerini doğrularken Huobi, FTX, Bybit ve diğerlerinin de engellendiğini açıkladı.


Şirketten yapılan açıklamada, Binance'in borsanın ülkedeki durumu ile ilgili olarak  Özbekistan yetkilileriyle pazarlık yapıldığı belirtildi.


Açıklamanın devamında, "Binance, geleneksel yöntemleri kullanan bir fintech organizasyonu olan BDT’de olgunlaşmaya ve genişlemeye devam ediyor" denildi.


Özbekistan, ülkedeki düzenlemeler vatandaşların yabancı platformlarda kripto ticareti yapmasına izin vermediği için borsalara ve tezgah üstü brokerlere erişimi kısıtladı.


Özbekistan, 2018. Yılında çıkardığı bir yasa ile kripto madenciliği havuzlarına, borsalara, emanetçilere ve kripto dükkanlarına ülkede faaliyet göstermek için lisans zorunluluğu getirmişti.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Anna Baydakova

Anna blok zinciri projeleri ve düzenlemeler üzerine yazıyor ve özel ilgi alanı Doğu Avrupa ve Rusya. özellikle mahremiyet, siber suçlar, yaptırım politikaları ve sansür hakkında çalışmalarda bulunuyor. Anna eser miktarda BTC sahibi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BlackRock Bitcoin ETF, Üst Üste İki Gün 1,3 Milyar Dolarlık Rekor Hacme Ulaştı

28 Şubat 2024 11:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk