Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

One River’ın Karbon Nötr Bitcoin ETC’si ABD’de Reddedildi

One River Varlık Yönetimi tarafından önerilen spot bitcoin yatırım fonu (ETF) One River Carbon Neutral Bitcoin Trust, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildi.

28 Mayıs 2022 13:28

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 17:15

SEC, NYSE Arca borsasında listelenebilmek için teklifin yeterli yatırımcı korumasına sahip olmadığını belirtti. Bu da kurumun diğer spot bitcoin (BTC) ETF'lerini reddetmek için kullanılanlara benzer bir ifade.  

 

One River, Mayıs 2021'de ETF için başvurdu ve Mart ayında SEC, kararın gecikeceğini duyurdu. Bu özel spot ETF uygulaması, One River'ın fondaki bitcoin ile ilişkili emisyonları hesaba katmak için karbon kredileri satın almayı ve elden çıkarmayı taahhüt etmesi bakımından diğerlerinden farklıydı. 

 

SEC, bir dizi vadeli işlem tabanlı bitcoin ETF'sine yeşil ışık yakmış olsa da önüne getirilen tüm spot bitcoin ETF'lerini reddetti (veya başka bir şekilde geciktirdi). Kurum son olarak Mart ayında NYDIG ve GlobalX tarafından sunulan başvuruları reddetti. 

 

SEC onayını alan en son vadeli işlem tabanlı bitcoin ETF, Valkyrie'den oldu. Bu varlık yöneticisi başvurusunu 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında yapmıştı.  

 

Onaylanmış diğer bitcoin vadeli ETF'leri 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamındaydı. Valkyrie "34 Yasası" onayı, bitcoin ETF savunucularına biraz da olsa umut vermişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy Ağustos Ayından Bu Yana 5,445 BTC Aldı

25 Eylül 2023 17:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk