Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

NYDFS Kripto Para Listeleme ve Listelemeden Çıkarma Konusundaki Çerçeveyi Sıkılaştırıyor

Kurumun yeni getirdiği listeleme ve listelemeden çıkarmaya dair onay süreci “tüketiciyi korumak ve piyasa yıkıcılığını azaltmak” amacını taşıyor.

16 Kasım 2023 10:29

Güncellenme: 16 Kasım 2023 10:33

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSFD) çarşamba günü yaptığı bir açıklamayla kripto paraların listelenme ve listelenmeden çıkarılmasına yönelik yönergeleri daha da sıkılaştırdığını duyurdu. Kurum bu hamlesine gerekçe olarak tüketici haklarının korunmasını gösteriyor.  


Güncellenene yönergeye göre şirketler kripto para listeleme ve listelemeden çıkarma sürecini başlatmak için NYDFS’in onayına başvurmak durumunda kalacaklar. Bu başvurular eskiye kıyasla çok daha sıkı bir onay sürecine tbi tutulacaklar. Böylelikle tüketicilerin korunması ve piyasada yıkıcı etkilerin oluşmasının önüne geçilmesine dair daha güçlü adımlar atılacağı belirtiliyor. 


Açıklamayı yapan kurum sözcüsü Adrienne A. Harris, “Bu yönerge kurumumuzun sanal para birimlerine dair yaklaşımında yenilikler yapma ve daha veri odaklı olma taahhüdünün bir parçasıdır. Ayrıca sektördeki gelişmelere ayak uydurmak için de önemlidir” diyor.


Yeni kurallara göre şirketler tokenları listeden çıkarılması için avans vermek ve listelenmiş ürününü listeden çıkarılmasına dair tüketicilere detaylı ve şeffaf bilgilendirme yapmak durumunda kalıyorlar. Bunların yanı sıra şirketler operasyonlarını “belirli iş modellerine, operasyonlara, müşterilere ve paydaşlara, operasyon yaptıkları coğrafyalara ve hizmet sağlayıcılara göre formüle etmek durumunda kalacaklar. Ayrıca belirtilen paraların kullanımı, amaçları ve özellikleri de net biçimde tanımlanacak.”


NYDFS’nin bu yönerge açıklaması Eylül ayında başlayan bir geri bildirim sürecinin sonucunda ortaya çıktı. 


Daha Fazla Oku

    NYSFDNew York

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk