Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nijerya Tüm Dijital Varlıkların Menkul Kıymet Olduğunu Onayladı

Sözkonusu kurallar dizisi düzenleyici bir çerçeve sağlayarak kriptonun ekonomideki rolünü netleştirmeye çalışıyor.

16 Mayıs 2022 09:02

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:59

Nijerya’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) haftasonunda yayımladığı yeni bir kural kitabında “Dijital varlık, ihraççıya ilişkin borç veya öz sermaye talebi gibi varlıkları temsil eden bir belirteçtir ve bu nedenle Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun denetimi altındadır” ibarelerini kullanarak tüm dijital varlıkların menkul kıymet kapsamında olduğunu onayladı.


Nijeryalı SEC'in “Dijital Varlıkların Düzenlenmesi, Sunulması ve Dijital Varlıkların Muhafazasına İlişkin Yeni Kurallar” genelgesi, teknolojik konfora sahip insanlardan oluşan ülkede yıldan yıla dramatik bir şekilde büyüyen gelişen pazara düzenleyici bir netlik kazandırmayı hedefliyor.Ülkede kayıtlı borsaların ödenmiş sermayelerinde minimum 500.000 NGN (1.204 Dolar) ile aktifleştirilmesi ve yeni kurallara göre bu miktarın en az yüzde 25'i için bir sadakat bonosu göndermeleri gerekiyor. SEC ayrıca, borsaların ücretlerinde “adil, makul ve şeffaf” olmalarını da şart koşuyor.


Ek olarak kayıtlı borsaların SEC'e ticaret yapmayı düşündükleri varlıkların listesini vermeleri ve her varlık için “itirazsızlık/onay” mektubu almaları gerekecek. 


Nijeryalı SEC, geçtiğimiz Eylül ayında kripto yatırımlarını incelemek için özel bir bölüm kurduğunu duyurmuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, 2024 Yılının 2. Çeyreğini Analiz Eden 3 Aylık Şeffaflık Raporunu Yayınladı

11 Temmuz 2024 17:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk