Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nijerya, Tokenize Varlıklara İzin Verirken Kripto Hizmetlerine İzin Vermiyor

Düzenleyici, dijital varlık borsası başvurularını değerlendirmeyi düşünüyor.

1 Mayıs 2023 11:22

Güncellenme: 1 Mayıs 2023 11:48

Bloomberg haberine göre, Nijerya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, lisanslı dijital varlık borsalarında kripto hariç hisse senedi, borç ve mülk tarafından desteklenen tokenize coin tekliflerine izin vermeyi düşünüyor.


Abuja merkezli komisyonun menkul kıymetler ve yatırım hizmetleri başkanı Abdulkadir Abbas, “Bir düzenleyici olarak, karmaşık alanlara girişmeden önce basit ve net seçenekleri tercih ediyoruz.”


Ayrıca düzenleyici, dijital borsa başvurularını şirketlerin hizmet sunmaya uygunluğuna, sunulacak olan deneme hizmetlerle karar vermeyi düşünüyor. Bu hizmetler SEC tarafından takip edilecek.


Bloomberg’le röportajı sırasında Abdulkadir Abbas şu ifadeleri kullanıyor: “Onuncu aya kadar şirketi tescil mi ettireceğimize, şirketin faaliyetini mi durduracağımıza karar vermemiz gerekiyor.”


SEC, Merkez Bankası’yla bir anlaşmaya varana kadar kripto varlık borsalarını değerlendirmeye almayacak. Merkez Bankası daha önce yerel finansal kurumların kripto hizmeti sağlayıcılarıyla etkileşime girmesini engellemişti.


Ancak, Merkez Bankası’nın direnişine rağmen kriptoyu düzenlemeler kapsamına dahil etmek adına girişimlerde de bulunuldu. Hatta kriptoyu bir yatırım sermayesi olarak tanımak amacıyla yeni bir yasa tasarısı oluşturuldu.


Daha Fazla Oku

    Nijeryakriptotokenize varlıklar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk