Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Niğde'de Kripto Para Dolandırıcılığı Operasyonu: 7 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

Niğde'nin yanı sıra Yalova, Aydın ve Ankara'da da eş zamanlı baskınlar düzenlendi ve 12 şüpheli gözaltına alındı.

25 Mart 2024 13:39

Güncellenme: 25 Mart 2024 13:54

IHA'nın haberine göre, 4 ilde gerçekleştirilen nitelikli dolandırıcılık operasyonunda kripto para üzerinden yüksek kâr vaadi veren 12 şüpheliden 7'si adliyeye sevk edildi.


Niğde'de yaşanan olayda, İ.A. isimli bir kişi Telegram uygulaması aracılığıyla 38 bin 495 dolar değerinde dolandırıldı. Durumun polise bildirilmesi üzerine Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 


Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon kapsamında Niğde'nin yanı sıra Yalova, Aydın ve Ankara'da da eş zamanlı baskınlar düzenlendi ve 12 şüpheli gözaltına alındı.Şüphelilerden 7'si (G.K., B.A.E., S.K., Ö.Y., A.K., Y.S. ve G.N.S.) gerekli kontrollerin ardından adliyeye sevk edildi. Operasyon sırasında yapılan aramalarda 14 cep telefonu, 13 sim kart, 4 laptop, 2 tablet, 10 flash bellek, 2 hafıza kartı, 1 harddisk, 1 çanta içerisinde 31 bin dolar ve 1 adet BMW Cabrio araç ele geçirildi.


Niğde İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor. Dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili olarak adli makamların yapacakları değerlendirme sonucunda şüphelilere yönelik cezai işlem uygulanması bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    kriptodolandırıcılık

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk