Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

New York'un Resmi Stabilcoin Rehberi Yayınlandı

New York Finansal Hizmetler Departmanı, tüketicileri ve finansal kurumları daha iyi korumak amacıyla stabilcoin ihraççıları için katı rezerv ve onay gerekliliklerini belirledi.

8 Haziran 2022 17:22

Güncellenme: 9 Haziran 2022 10:14

ABD'nin New York eyaletinde lisanslı kripto şirketlerini denetleyen New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından yayınlanan yeni tebliğe göre, eyalette işlem gören stablecoin'ler, belirli varlıklar tarafından tam olarak desteklenecek. Bu destek hesapları, ihraççıların operasyonel fonlarından ayrı olacak ve düzenli olarak onaylanacak.


Eyaletin bankacılık ve finans düzenleyicisi NYDFS, stablecoin'e özel ilk tebliğini Çarşamba günü yayımladı. NYDFS eyalette faaliyet gösteren herhangi bir ihraççının uyması gereken bir dizi gereksinimi bu tebliğ ile listeledi.


NYDFS Sorumlusu Adrienne Harris CoinDesk'e verdiği demeçte, rehberliğin arkasındaki fikrin hem tüketicilerin korunması hem de kurumsal sağlamlığı resmileştirmek olduğunu söyledi.


Stabilcoinler için bunun, geri ödemeler için likidite sağlamayı da içerdiğini belirten Harris, “Stablecoinler ve bu rehberlik hakkında düşündüğümüzde ve bu, geçen ayki olaylardan önce üzerinde çalıştığımız bir şeydi. Amacımız kurumların istikrarı, stabilcoin piyasasının güvenliği ve sağlamlığı için pazarı ve tüketicileri korumayı gerçekten temin etmek” dedi.


NYDFS'nin yayımladığı rehbere göre, değeri ABD dolarına veya diğer varlıklara sabitlenmesi amaçlanan stabil coinlerin; vadesi üç aydan fazla olmayan ABD Hazine tahvilleri, bazı ABD Hazine bonoları ve tahvillerle güvence altına alınan ters repo işlemleri ile desteklenmesi gerekiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Trump, Solana ETF’leri ve SOL Yükselişini Mümkün Kılabilir

27 Haziran 2024 18:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk