Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Musk, CZ ve Buterin Gibi İsimleri Kullanarak Token Satmaya Çalışan “Dolandırıcılar”, ABD Eyaletlerinden Tepki Aldı

Beş ABD eyaleti, TruthGPT coin destekçilerine yatırım dolandırıcılıklarını tanıtmak amacıyla Elon Musk, CZ ve Vitalik Buterin’in görüntülerini kullanmayı bırakmalarını emretti.

4 Mayıs 2023 12:30

Güncellenme: 4 Mayıs 2023 13:00

Teksas ve diğer ABD eyaletlerinin finans düzenleyicileri, yapay zeka (AI) kullanarak faaliyetlerini gerçekleştirdikleri iddia edilen “yatırım dolandırıcılarına” uyarı geçti.


Horatiu Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai tarafından gerçekleştirilen TruthGPT coin (TRUTH) satışlarının Elon Musk, Changpeng “CZ” Zhao ve Vitalik Buterin gibi isimlerin görsellerini kullanarak yapılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Texas, New Jersey, Alabama, Montana ve Kentucky eyaletleri ise bu duruma karşı olduklarını belirtti.


Teksas Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan Travis J. Iles, yapay zekaın kötüye kullanımının devam ettiğini söyledi.


Düzenleyicinin iddiasına göre, TruthGPT coin gelecekteki kripto fiyatlarını tahmin etmek için makine öğrenimi yolunu kullanıyor ve Texas sakinlerine kayıt dışı ve izinsiz menkul kıymet hizmetleri sunmaya çalışıyor. Örneğin, Kaliforniya ve Bükreş merkezli Caragaceanu, sıfır değere sahip coin’lerin yüksek kâr getirdiğini vaat ederek insanları kandırıyor.


Düzenleyiciler, Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai’a ait GPTX token’ların ve Hedge 4 NFT’lerinin de güvenilir olmadıklarını belirtiyor.


Hedge4.ai’ın Telegram kanalının kurucusu ise CoinDesk’le görüşmesinde “girişimlerinin bir aldatmaca olmadığını” ve “Amerikalılara GPTX satmadıklarını” vurguluyor.


Daha Fazla Oku

    yapay zekaTruthGPTdüzenleyiciler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Volatiliteyle Mücadele Ediyor, Kripto Türev Hacimleri Artıyor

29 Şubat 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk