Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Milletvekilleri SEC'in Kripto Yasalarına Yönelik Tutumunu Doğru Bulmuyor

Temsilciler Meclisi üyeleri French Hill ve Dusty Johnson'ın belirttiği üzere düzenleyici, Kongre’nin eylemlerini gölgelemek ve baltalamak için çalışıyor.

19 Temmuz 2023 14:46

Güncellenme: 19 Temmuz 2023 15:15

ABD Temsilciler Meclisi'ndeki iki Cumhuriyetçi üye, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para birimlerini düzenleme yaklaşımını eleştirdi ve düzenleyicinin eylemlerinin kapsamlı bir yasa tasarısı oluşturma çabalarını gölgelemeye ve baltalamaya yönelik olduğunu öne sürdü.


French Hill ve Dusty Johnson, komisyon başkanı Gary Gensler’a gönderilen mektupta, “Kongre, düzenlemelerdeki boşlukları kapatmak için çalışırken SEC, direkt uygulama yoluyla düzenlemeyi seçiyor” dedi.


“Bu yaklaşım uyumluluk ve müşteri koruması ile sonuçlanmıyor. Tam tersi, Ripple'ın SEC ile mücadelesinde görüldüğü gibi karışıklıklara yol açıyor.”


Hill ve Johnson, daha da kötüsünün “SEC’in bu eylemleri Kongre’nin faaliyetleriyle çakışacak şekilde zamanlaması” olduğunu vurguluyor.


Ayrıca milletvekilleri, geçen yıl FTX borsasının ve diğer büyük kripto işletmelerinin çökmesinin ardından agresif düzenleyici adımların atılmasının girişimcileri ABD’de faaliyet göstermekten kaçınmaya ittiğini ve bunun sebebinin SEC davaları olduğunu ima ediyor.


Milletvekilleri kesin olarak hangi davalardan bahsettiklerini bildirmeseler de SEC’in geçtiğimiz ay Binance ve Coinbase’e açtığı davalara işaret ediyor olabilirler.


Her iki vaka da Cumhuriyetçilerin ABD’deki kripto düzenlemelerini kökten değiştirmeye yönelik bir taslak yayımlamasının üzerine ortaya çıkmıştı.


Son olarak Hill ve Johnson, yazdıkları mektupta “Şu anda SEC'nin yaklaşımı halkı korumuyor. Yasama, dijital varlık firmalarının gelecekteki çöküşlerini önlemeye yardımcı olacaktır. Yasal bir çerçeve, firmaların düzenleyici parametreye girmesi ve tüketici korumalarına uyması için bir süreç oluşturacaktır” ifadelerini kullanıyor.


Milletvekilleri, mektubu komisyonu yasalara dair üretkenliğe davet ederek bitiriyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SECGary Gensleryasadava

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Mason Marcobello

Mason Marcobello Avustralyalı bir yazar, gelecek vadeden yaratıcı teknoloji uzmanı ve girişimcidir. Yazıları Defiant, Decrypt ve CoinDesk'te yayınlandı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk