Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Michael Saylor, D.C. Gelir Vergisi Davasında 40 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Kabul Etti

Columbia Bölgesi, bölgede yaşarken gelir vergisi ödemediği iddiasıyla Saylor'a dava açmıştı.

3 Haziran 2024 17:52

Güncellenme: 3 Haziran 2024 19:51

Başsavcılık, yaptığı açıklamada MicroStrategy'nin (MSTR) kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor'ın, Columbia Bölgesi ile 40 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul ettiğini duyurdu.


Columbia Bölgesi, Ağustos 2022'de Saylor ve şirketine dava açtı ve yöneticinin orada yaşadığı 10 yıldan fazla süre boyunca bölgede hiçbir gelir vergisi ödemediğini iddia etti. Ayrıca MicroStrategy'nin bunu yapmasına yardımcı olmak için komplo kurduğunu da söyledi. Başsavcılık, Saylor'ın başka bir yerde yaşadığını iddia ederek bölgeye 25 milyon dolardan fazla vergi ödemekten kaçındığını iddia etti.


Saylor, New York Times'a verdiği röportajda, "Florida’da yaşamaya ve Columbia Bölgesi'nde ikamet ettiğim iddiasına itiraz etmeye devam ediyorum" dedi. "Davanın arkadaşlarım, ailem ve kendim üzerinde yarattığı baskıdan kaçınmak adına böyle bir anlaşmaya varmayı kabul ettim."


Daha Fazla Oku

    michael saylorMicroStrategycolumbiavergi kaçakçılığıdava

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk