Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

MiCA Oylaması Ertelenebilir

Kripto lisanslama ve fon transferleri açısından dönüm noktası olması beklenen MiCA, karar değerlendirilmeden onaylanabilir.

13 Nisan 2023 15:42

Güncellenme: 13 Nisan 2023 16:29

Avrupa Parlamentosu, çarşamba günü yayımlanan belgeye göre, son oylamadan önce yasada sadece tek bir değişiklik yaptı. Bu yüzden önümüzdeki hafta, yeni kripto lisans yasaları değerlendirmeye gitmeden onaylanabilir.

İç görüşmeler hakkında bilgilendirilen bir yetkili, CoinDesk’e, planlanan oylamanın bir gün erteleneceğini ve oylamanın, 19 Nisan Çarşamba günü yasanın tartışılması sonrasında Perşembe günü yapılacağını söyledi.

AB Konseyi olarak bilinen ayrı bir organda bir araya gelen milletvekilleri ve Avrupa Birliği ülkeleri, Fon Transferi Yönetmeliği olarak bilinen kara para aklama karşıtı kuralların yanı sıra yeni yasanın tasarısını geçtiğimiz yıl onaylamışlardı.

Kripto Varlıklar Piyasası yönetmenliği, kısa adıyla MiCA, cüzdanlar ve borsalar gibi kripto hizmet sağlayıcılarının ulusal düzenleyicilerden lisans almasını gerektiriyor. Fon Transferi düzenlemesi ise kripto ödemeleri yapanların kimlik kontrollerini zorunlu kılıyor.

Aylarca süren tasarı hazırlama, çeviri ve diğer gecikmelerden sonra, MiCA metninde değişiklik yapmak için kararlaştırılan süre sona erdi. Parlamento tarafından yayımlanan belgeler, yalnızca üzerinde anlaşmaya varılan değişikliklerin tartışmaya sunulacağını belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    MİCAABAvrupa Birliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk