Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Merkeziyetsiz Borsa THORSwap 4 bin 300’den Fazla Ethereum Tabanlı Token’ı Destekleyecek

Perşembe gününden itibaren kullanıcılar ERC-20 tokenlarını sekiz farklı blokzincir üzerinden tek bir işlemle takas yapabilecek

26 Ağustos 2022 13:30

Güncellenme: 26 Ağustos 2022 14:17

THORChain tabanlı merkeziyetsiz kripto para borsası THORSwap’ın geliştiricilerinin bu hafta yaptığı açıklamaya göre çapraz zincir protokolüne Ethereum tabanlı 4 bin 300’den fazla token eklendi. Söz konusu hamle kullanıcıların Bitcoin, Cosmos, Dogecoin ve THORChain gibi desteklenen diğer blokzincirlere takas yapmasını sağlıyor.


Gücünü akıllı sözleşmelerden alan likidite toplayıcıları diğer blokzincir ağlarında bulunan merkeziyetsiz kripto para borsalarından token fiyatlarını toplar. Böylece kullanıcılar alım satımlarındaki düşük “kayma” ile daha iyi token fiyatlarına ulaşır. Burada bahsi geçen kayma, trade işleminde beklentiler dahilindeki fiyatla gerçekteki fiyat arasındaki farktır.


Blokzincir tabanlı köprülerden çeşitli ağlara fon transferi yapmaya kıyasla likidite havuz toplayıcılarını kullanmak avantajlı bir durumdur.  Likidite havuzlarıyla kullanıcılar akıllı sözleşmeler kullanarak merkeziyetsiz borsalardan sağladıkları likiditeyle dijital varlıklarını ya da token’larını ekleyip, kilitledikleri bir koleksiyon yöntemidir. Bir diğer yandan köprüler ise varlıkların bir blokzincirden diğerine yönlendirmekte kullanılan bir araçtır.


Fakat geçtiğimiz yıl yaşanan çalışma mekanizmalarının hacklenmesinin ardından yaşanan 2 milyar doları aşkın kayıpla bu köprüler risk teşkil eder. THORSwap gibi ürünler de tam olarak bu noktada devreye girer: Kullanıcılara birçok ağ boyunca bulunan binlerce token’ı merkeziyetsiz borsalara geçiş yapmaksızın ya da köprüler kullanmaksızın alım satım yapmalarını sağlar.  


Eklenen 4 bin 300’den fazla token, merkeziyetsiz borsalarda işlem yapmadan önce token isim ve verilerine erişmek için kullanılan CoinGecko’daki listelerin bir parçası. Bu listeler herhangi bir sahte token içermez. Söz konusu token’ların meşruiyetini kontrol etmek için blokzincir analitik sitesi Etherscan’den doğrudan linkler bulunur.


CoinDesk’in Twitter üzerinden ulaştığı THORSwap’ın “paperx” takma adlı ürün müdürü, “THORSwap gibi merkeziyetsiz borsa protokolleri kullanmanın faydası, varlıklarınızın her zaman kontrolünüzde olmasıdır. Kullanıcılar zincir cüzdanlarını (Bitcoin, Ethereum, BNB Chain, Cosmos, Litecoin, Dogecoin, THORChain ve diğerlerini) buraya bağlayarak varlık takası yapabilir ya da varlıkların kişisel cüzdanına doğrudan aktarabilirler.


“Kullanıcılar, zincirler arası takasları yapabilmek için doğrudan THORChain likidite havuzlarına tek tıkla bağlanarak istedikleri varlıkları doğrudan kişisel cüzdanlarına aktarabilir ve böylece para çekme işlemlerinin durdurulması ya da hesapların dondurulması gibi durumlarla karşılaşmazlar” diyor paperx.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk