Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Mendoza’da İsteyen Vergi Borcunu Kripto Para ile Ödeyebilecek

Arjantin’in Mendoza eyaletinde halkın vergi borcunu kripto para ile ödeyebileceği açıklandı.

30 Ağustos 2022 10:51

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 13:03

Arjantin’in 2 milyon nüfuslu Mendoza eyaletinde artık vergiler kripto para olarak ödenebilecek.


Mendoza Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar Binance, Bitso, Buenbir, Bybit, Ripio ve Lemon gibi herhangi bir kripto cüzdandan ödeme yapabilecek. Ancak, Clarin gazetesinin haberine göre ödemeler sadece DAI ve USDT gibi stabil coin’ler üzerinden olabilecek.


Valiliğin yayımladığı açıklamada “Bu yeni hizmet, Mendoza Vergi İdaresi’nin modernleşme ve inovasyon stratejisinin bir parçası” denildi.


Alınan ödemeler ise ismi açıklanmayan bir online ödeme hizmeti şirketi tarafından Arjantin pesosuna çevrilecek.


Nisan ayında Arjantin Başkenti Buenos Aires’te de vergilerin kripto paralarla yapılabileceği bir plan üzerinde çalışıldığı açıklanmıştı. Ancak şehrin belediye başkanı Horacio Rodríguez Larreta’dan henüz bu uygulamaya ne zaman geçileceğine dair bir açıklama gelmedi.


Brezilya’da ise Mart ayında Rio de Janeiro şehrinde 2023 yılından itibaren emlak vergilerinin kripto paralarla ödenebileceği belirtilmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DeFi Piyasasının TVL'si 50 Milyar Dolara Ulaştı

5 Aralık 2023 15:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk