Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Malezya’nın Uluslararası Blokzincir Altyapı Yönetiminde Ortaklık Anlaşması

Malezya’nın uluslarası blokzincir altyapısı hükümet ve ticari sektörler için olumlu etkileri olacak.

7 Ekim 2022 16:39

Güncellenme: 7 Ekim 2022 18:06

Cuma günü yapılan basın açıklamasına göre, Malezya'nın blokzincir altyapısı Zetrix ve MIMOS Technology Solutions Sdn. Bhd'nin (MTSSB) mutabakat anlaşmasını (MOU) imzalamasından sonra ortak bir şekilde yönetilecek.


  • Duyuruda, Malezya'nın ulusal blokzincir altyapısının hükümet ve ticari sektörler için olacağı belirtildi.

  • MYEG tarafından kurulan ve geliştirilen Zertrix, kendi mainnet’ini 15 Nisan’da başlattı.

  • Malezyalı Başbakan Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob, ülkenin Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanı ve Ekonomik Planlama Bakanı ile birlikte MYEG ve MTSSB’nin mutabakat anlaşmasının (MOU) imzalandığı etkinliğe katıldı.

  • Ülkenin Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanı sorularımızı yanıtsız bıraktı. 

  • Bu yılın başlarında, Çin ile blokzincir teknolojisini kullanan uluslararası taraflar arasındaki ticareti kolaylaştırmak için yapılan çalışmalarda Çin'in ulusal blokzincir altyapısı olan Xinghuo BIF'in uluslararası supernode’nun Zetrix olduğu ortaya çıktı.

  • Malezya, Asya’nın gelecekte kripto merkezi olacağını kanıtladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale, Ethereum Trust’ını Spot ETH ETF’sine Çeviriyor

2 Ekim 2023 18:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk