Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

LGBTİ+ Topluluğunu Hedef Alan Kripto Dolandırıcılığına Karşı Uyarı

Massachusetts hükümeti, dolandırıcıların topluluğu hedeflemek için Haziran ayının Onur Ayı olmasından faydalanıyor olabileceğine dikkat çekti.

28 Haziran 2022 11:47

Güncellenme: 28 Haziran 2022 14:59

ABD Massachusetts eyalet hükümeti, özellikle sosyal medyada ve flört uygulamalarında LGBTİ+ topluluğunu hedef alan kripto para dolandırıcılığı konusunda uyarılarda bulundu.


  • Massachusetts Hükümeti Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) önceden yaptığı bir uyarıya atıfta bulunarak, dolandırıcıların bu topluluğu hedeflemek için Haziran ayının Onur Ayı olmasından yararlanıyor olabileceğini söyledi.

  • Uyarıya göre, "Dolandırıcılar, acil bir durum veya borç nedeniyle para isteyen bir arkadaş, eş veya aile üyesi kimliğine bürünerek kurbanlarıyla iletişime geçebilirler. (…) Alternatif olarak, dolandırıcılar hedefleriyle, genellikle daha sonra parasal hediyeler almak ve kişisel bilgileri çalmak için romantik niyetlerle yeni ilişkiler geliştiriyorlar."

  • Uyarı açıklaması, böyle bir dolandırıcılık için bir uyarı işareti, kripto para birimindeki ödeme talepleri olacaktır, diye ekledi.

  • Bu nedenle, yeni profillerden veya önceden çok az aktiviteye sahip olanlardan gelen arkadaşlık istekleri ve hızlı hareket eden ancak yüz yüze bağlantıyı reddeden flört uygulamalarındaki eşleşmeler dikkat edilmesi gereken uyarı işaretleri olarak sayıldı.

  • Bu ayın başında FTC, tüketicilerin Ocak 2021'den bu yıl Mart ayına kadar kripto bağlantılı dolandırıcılıkta 1 milyar dolardan fazla kaybettiğini söyleyen bir analiz yayımladı. Romantik dolandırıcılıklar, sahte yatırım planları ve işletme/devlet kimliğine bürünme dolandırıcılıklarının yanı sıra en yaygın üç dolandırıcılık türü arasındaydı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk