Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Lazarus” Hacker’ları Kripto Kumar Sitesine Saldırdı

Temmuz ayında Github, DPRK hacker’larının kripto ve kumar sitelerini hedef alacağı konusunda uyarmıştı.

8 Eylül 2023 10:11

Güncellenme: 8 Eylül 2023 10:52

Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) göre, kripto kumar ve bahis platformu Stake’e yapılan saldırının arkasındaki isim Kuzey Kore bağlantılı hacker grubu Lazarus Group oldu.


FBI’ın çarşamba günü yaptığı açıklamada, grubun Stake.com’dan farklı kripto para birimlerinde 41 milyon dolar çaldığı bildirildi. Halk, devletin desteğini alan hacker’ların tüm kripto endüstrisine tehdit oluşturduğu konusunda uyarıldı.


APT38 olarak da bilinen Lazarus Group şimdiye kadar şirketlere, borsalara, DeFi protokollerine ve köprülere yapılan saldırılarda yüz milyonlarca dolarlık çalıntı kripto ile ilişkilendirildi. 


Stake.com olayında ise Lazarus grubunun yaptığı akıllı sözleşmedeki bir hatayı hedef almak yerine sıcak bir cüzdanın sızdırılması gibi görünüyor. Hacker’ların Ethereum, BSC, Polygon ve Bitcoin blok zincirlerinde fonları bulunuyor.


Github uyarmıştı

Yazın başlarında Github, kripto, blok zinciri ve kumarla ilgili şirketlerin düşük seviyeli güvenlik operasyonları yürüttüğünü bildirmişti ve Kuzey Koreli hacker’ların bunları hedef alabileceği konusunda uyarmıştı.


Federal yetkililer Lazarus’un geçtiğimiz yıl 600 milyon dolardan fazla kaybeden Axie Infinity hack’inin arkasında olduğunu iddia etmişti. Savcılar yakın zamanda bu fonların aklanması için kullanıldığını iddia ettikleri geliştiriciye karşı dava açtı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    LazarusKuzey KorehackSiber Saldırıkumar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk