Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Küresel Kripto Kuralları FSB ve IMF'in Sentez Raporuna Göre Oluşturulacak

Raporun Eylül ayına kadar hazır olması bekleniyor.

27 Şubat 2023 09:22

Güncellenme: 27 Şubat 2023 11:21

Hindistanlı yetkililer, ülkelerinin Bangalore'da G20 dönem başkanı sıfatıyla ev sahipliği yaptığı toplantıda, önümüzdeki dönemde belirlenecek küresel kripto kurallarının temelini, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından ortaklaşa hazırlanacak yeni bir sentez raporunun oluşturacağını kaydetti. 


Açıklama, G20 ülkeleri olarak bilinen dünyanın en büyük 20 ekonomisinin Hindistan'da üç gün boyunca öncelikle kriptoda küresel bir düzenleyici çerçeve oluşturma hedefini ele aldıkları toplantıların ardından geldi.


G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları arasında yapılan görüşmelerin, küresel anlamda koordine edilmiş kripto kuralları için ileriye dönük bir yol haritası çizmesi bekleniyordu.


Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman basına yaptığı açıklamada, sentez raporunun Hindistan'ın G-20 Dönem Başkanlığı'nı devredeceği Eylül ayında G20 liderlerine ev sahipliği yapacağı toplantı sırasında sunulacağını açıkladı. 


Hindistan'ın G20 dönem başkanlığında, öncelik verdiği küresel kripto düzenlemesi konusunda fikir birliğine varılıp varılamayacağı sorulan Sitharaman, "her şeyden önce, üye ülkelerin tartışmalardan haberdar olabilmeleri için bir çalışma süreci yürütüyoruz" dedi.


Sitharaman, FSB'nin Temmuz ayında yayımlaması ve Eylül ayındaki sentez raporunun temelini oluşturması beklenen çalışmasına atıfta bulunarak, "Bir şeylerde yol alınmalı," diye de ekledi.


Sitharaman ayrıca, Kanada merkez bankası başkanının, diğer üyeleri, kripto varlıklar için üzerinde iyi düşünülmüş bir yaklaşım ve uygulama çerçevesi olmadan "düzenleyici onay" verilmemesi gerektiği konusunda uyardığını söyledi.


Adıgeçen, "Dünya Bankasının, tüm gelişmekte olan ülkelerin görüşlerinin de belirlenecek kripto politika çerçevesine dahil edilmesi gerektiğini belirttiğini" dile getirdi.


Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das ise, FTX dahil birçok büyük kripto şirketinin çöktüğü ve bulaşıcı bir küresel krizin yaşandığı geçen yılın, G20 ülkelerinin kripto varlıklara ilişkin genel algısında belirgin bir değişim yarattığını belirtti. Das, kripto varlıkların riskler barındırdığına dair şu anda geniş bir kabul bulunduğuna da işaret etti.


Daha Fazla Oku

    HindistanFSBIMFkripto kurallarıG20

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, yeni broker programıyla toplulukları güçlendiriyor

7 Haziran 2023 16:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk