Layer 2

E-Bülten

Politika

Kripto Para Borsası Binance Kazakistan’da Faaliyet Göstermek İçin Ön Onayı Aldı

Bir dizi ülkede faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından regülasyon ekibini güçlendirmelere giden kripto para borsası, yeni faaliyet ruhsatları almaya çalışıyor.

15 Ağustos 2022 14:24

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 15:55

Kripto para borsası Binance, Kazakistan’ın düzenleyici kuruluşu Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nden ülkede faaliyet göstermek için ön onayı alarak, Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) dijital varlık alım satım ve saklama hizmetleri vermek adına ilk adımı attı.


Bağımsız bir finansal regülatör kuruluş olan Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nin, Binance’e ülkede faaliyet göstermesi için prensipte onay vermesi Kazakistan için bir ilk. Astana Uluslararası Finans Merkezi ise startup’ların regüle edilmiş alanlarda faaliyet göstermesine izin veren bir makam. Pazartesi günü Binance tarafından paylaşılan blog yazısında "Binance Kazakistan’ın faaliyetlerine başlamadan önce tam onay sürecine dair başvurusunu tamamlaması gerektiği" belirtilmişti.


Kripto madenciliğiyle tanınan Kazakistan’da kripto piyasasının gittikçe daha da büyümesiyle, Binance de dijital varlıkların regülasyona tabi tutulması için çalışıyor. Mayıs ayında yaptıkları açıklamada şirket, dijital varlıkların tabi tutulduğu regülasyonlar için Kazakistan’a yardım edeceğini belirtmişti. Binance’in faaliyetlerinin Birleşik Krallık ve Japonya’da geçen yıl, Özbekistan ve İsrail’de ise bu yıl yasaklanmasının ardından kripto para borsası regülasyon ekibinde güçlendirmelere giderek Fransa, Dubai ve İspanya’daki düzenleyici kurullardan onay koparmayı başarmıştı.


Blog yazısında Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Söz konusu bu gelişme Binance’in regülasyonlara öncelik veren ilk kripto para borsası olmasına ve dünya genelinde sıkı biçimde regüle edilmiş pazarlarda hem ürünler hem de hizmetleri güvenli şekilde sunmasına dair kararlılığını ortaya koyuyor” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk