Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

Kripto Ödemeleri Uygulaması MoonPay Birleşik Krallık’ta Kayıt Yaptırdı

Şirket, Cuma günü Mali Davranış Otoritesi'ne yaptırdığı kayıtla para aklama kurallarına uygun olduğunu da tescil ettirmiş oldu.

12 Aralık 2022 15:08

Güncellenme: 12 Aralık 2022 17:45

Kripto para ödeme uygulaması MoonPay, yerel kara para aklama kurallarına uygun olduğunun tescili olarak İngiltere’de Finansal Yürütme Otoritesi'ne (FCA) kayıt yaptırdı.


Müşteri tespiti ve dolandırıcılıkla mücadele prosedürlerini ele alan arayüz hizmeti veren şirket, 9 Aralık’tan itibaren kendisine FCA’nın sicilinde yer buldu.


MoonPay, kripto borsası Bitpanda, finansal teknoloji şirketi Revolut ve finansal altyapı sağlayıcısı Tullett Prebon gibi birçok kripto şirketinin safdışı kaldığı bir ortamda yeni bir oyuncu olarak rol alıyor.


Çarşamba günü milletvekillerine yönelik bir sunum yapan FCA yetkilileri, geçici kayıt rejimi kapsamında kabul edilen başvuruların sadece yüzde 5’inin sıfırdan gerçekleştiğini belirttiler.


FCA’de piyasalardan sorumlu icra direktörü Sarah Pritchard, Avam Kamarası Hazine Komitesi milletvekillerine yönelik olarak yapığı konuşmada "Başvuruların yüzde 73'ü ya geri çekildi ya da başarısız oldu. Bu oran, göreve başladığımızdan bu yana gördüğümüz en yüksek geri çekilme veya başarısızlık oranı olarak karşımızda duruyor” dedi.


FCA'nın kripto endüstrisi üzerinde sınırlı yargı yetkisi bulunurken, milletvekilleri Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasını yürürlüğe koyduğunda yeni yetkiler verilmesini bekliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk