Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto Mixer’ları, ABD Adalet Bakanlığı İçin Engel Oluşturmuyor

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi Direktörü Eun Young Choi, mixer’ların çarpan etkisine (multiplier effect) neden olduğunu, ancak araştırmaları yavaşlatmadığını söyledi.

12 Ekim 2022 10:58

Güncellenme: 12 Ekim 2022 15:15

Kripto mixer’ları, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) için oldukça zorlu bir görev, ancak baş kripto savcısı Salı günü yaptığı açıklamada, araştırma konusunda mixer’ların onları yavaşlatmadığını söyledi.


Eun Young Choi, DC Fintech Week'teki dinleyicilere, kripto suçlarına karşı yasaların uygulanmasının  farklı bir şey olmadığını belirtti.


Choi, moderatör ve konferans organizatörü Chris Brummer'in bir sorusuna cevap verirken şunu ekledi, "Mixer’lar ve tumbler’lar gibi diğer araçlar DOJ için zorluklara neden oluyor fakat araştırmacıları yavaşlatmıyor."


DOJ'un kripto etrafındaki stratejisi özellikle araçların suçları nasıl kolaylaştırabileceğine odaklanıyor.


DOJ'un stratejisinin başka bir parçası da yeni Dijital Varlık Koordinatör Ağı'nı (Digital Asset Coordinator Network) kapsıyor.


Choi, "Bu bizim için oldukça önemli ve yapılacak çok iş var. İlgili ofislere yardımcı olmak için sahada mevcut kaynak ve konu uzmanlarına sahip olduğumuzdan emin olmalıyız "dedi. 


Choi, kripto suçlarının "global bir sorun" olduğunu ve ABD’nin DOJ'un çabalarını desteklemek için farklı ülkelerle birlikte de çalıştığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
JPMorgan: Bitcoin Fiyatı Yarılanmanın Ardından Düşebilir

18 Nisan 2024 13:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk