Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto Kredi Şirketi Nexo, ABD’den Ayrılıyor

Nexo, ABD’nin birkaç eyaletinde Faiz Kazanç Ürünü’nü hemen durduracak.

6 Aralık 2022 08:59

Güncellenme: 6 Aralık 2022 09:12

Kripto kredi şirketi Nexo, yaptığı açıklamada, gelecek aylarda ABD'de ürün ve hizmet sunmayacağını, ülkedeki sekiz eyalette Faiz Kazanma Ürünü’ne erişimi derhal durduracağını ve bundan sonra ABD'deki yeni müşterilerini Faiz Kazanma Ürünü’ne kaydetmeyeceğini duyurdu.


Nexo, ABD'de hem eyalet bazında hem de federal seviyede düzenleyicilerle görüşmeler yaptığını ancak görüşmelerin çıkmaza girdiğini açıklarken, tartışmaların içeriği hakkında detay vermedi, fakat düzenleyicilerle bilgi paylaştığını ve kolluk kuvvetlerinin endişelerine karşılık verebilmek adına işini proaktif olarak değiştirmeye çalıştığını belirtti.


Blog gönderisinde belirtildiğine göre, New York ve Vermont'taki düzenleyicilerin ısrarı üzerine, Nexo, ürüne bağlı müşterilerini devre dışı bıraktı. Sırada Indiana, Kentucky, Maryland, Oklahoma, South Carolina, Wisconsin, California ve Washington var. Bu eyaletlerde ikamet edenler, Nexo'nun diğer hizmetlerini kullanmaya devam edebilecekler.


Nexo, "Aksi ifadelere rağmen, ABD, blok zinciri işletmelerine hız verebilmek için geleceğe yönelik bir çıkış yolu bulmayı reddetiği için, müşterilerimize, düzenleyicilerin müşterilerin çıkarlarına odaklandığına yönelik güven veremeyeceğimiz bizim için artık ne yazık ki çok açık” ifadelerini kullandı.


Şirket, ABD'den genel olarak ne zaman çekileceğine dair kesin bir zaman çizelgesi yayınlamadı.


Nexo, blog yazısını devamında ABD’li düzenleyicileriyle ilgili şikayetlerinden bahsetti ve “Düzenleyiciler ilk başta işbirliğimizi destekleseler bile FTX'in çöküşüne sebep olan olaylar şirket için imkansız bir ortamın doğmasına neden oldu” dedi. 


ABD'de BlockFi, Celsius Network ve Voyager Digital gibi Nexo'nun en büyük rakiplerinin bir çoğu sonu iflas başvuruları ile biten çok zor bir yıl geçirdiler.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk