Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto Kredi Platformu Celsius Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Bir blog gönderisine göre şirket, takas ve transfer ürünlerini de durduracak. Para çekme işlemlerine devam etmek için ise bir tarih verilmedi

13 Haziran 2022 09:13

Güncellenme: 13 Haziran 2022 11:44

Kripto kredi hizmeti Celsius, Pazartesi günü erken saatlerde aşırı piyasa koşulları nedeniyle para çekme işlemlerini duraklatacağını duyurdu.

Bir blog gönderisine göre şirket , takas ve transfer ürünlerini de durduracağını duyururken para çekme işlemlerine devam etmek için bir zaman çizelgesi yayımlamadı.

Kurumdan yapılan duyuruda, “Tek bir odakla çalışıyoruz: Müşterilere karşı yükümlülüklerimizi yerine getirmek için varlıkları korumak ve muhafaza etmek. Nihai hedefimiz likiditeyi dengelemek ve para çekme, Swap ve hesaplar arası transferleri mümkün olduğunca çabuk geri getirmek. Önümüzde yapılacak çok iş var. Seçenekleri değerlendiriyoruz.Süreç zaman alacak ve gecikmeler olabilir” ifadeleri kullanıldı.

Duyuru, Celsiusu’un akredite olmayan yatırımcılara rtık para transfer edemeyeceklerini söylemesinin üzerine geldi.

Haberin çıkmasından sonra Celsius'un CEL tokeninin fiyatı %50'nin üzerinde düşerken şirket ayrıca güvenlik kuvvetlerinin kendisine karşı durma ve durdurma emirleri vermesiyle birlikte düzenleyici sorunlarla karşı karşıya kaldı .

Twitter'da @WuBlockchain kullanan kripto muhabiri Colin Wu, Pazartesi günü Celsius'un son üç gün içinde FTX'e yaklaşık 104.000 ETH aktardığını bildirdi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk