Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto Komünitesinden 5 Milyon Dolar Civarında Bağış Yapıldı

Kahramanmaraş’ta arka arkaya meydana gelen iki depremin ardından kripto komünitesi şu ana kadar 5 milyon dolara yakın bağış topladı.

11 Şubat 2023 16:46

Güncellenme: 11 Şubat 2023 17:53

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta sabaha karşı ve ardından öğle saatlerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzedelere yardım edebilmek için Türkiye’deki kripto toplukları da harekete geçmişti.


Tüm dünyadan hızlı bir şekilde bağış toplayabilmek için AFAD, AHBAP ve Kızılay başta olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşu MASAK’tan onay alarak kripto para cüzdanları açmışlardı.


Bu kapsamda bu haberin yazıldığı ana kadar kripto para cinsinden toplamda 4.866.513 dolar değerinde bağış yapıldı.  

Araştırma platformu Lytera’nın Kurucu Ortağı Baki Er’in CoinDesk Türkiye’ye özel olarak sadece nakit bağışı yapanları baz alarak hazırladığı verilere göre en çok bağış yapan ilk 10 kurum ve kişinin listesi şu şekilde oluştu:


Ayrıca, şirketlerin sosyal medyada yaptıkları açıklamalar ve toplulukta paylaşılan bilgileri taradığımızda Bitfinex, Keet, Synonym ve Tether'in toplamda 5.000.000 TL, Bybit Türkiye'nin 100.000 dolar, Huobi ve Tron'un 2.000.000 TL, Paxos'un 54.000 dolar, Ava Labs COO'su Kevin Sekniqi'nin 50.000 dolar, MEXC Türkiye, Gate.io, Bidget, BingX ve OKX Türkiye'nin 1.000.000 TL’lik, Lido Grants'in 50.000 dolar ve Curve Finance kurucu ortağı Michael Egorov'un 46.700 dolar bağış yaptığı görüldü. Bitci de ihtiyaç duyulan malzemelerle dolu birkaç tırı deprem bölgesine gönderdi ve Şubat ayı boyunca kazanacakları tüm komisyon gelirlerini AHBAP aracılığıyla bağışlayacaklarını duyurdu.


Not: Liste ve bağışlar gelen bilgilere göre güncellenecektir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk