Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto ile Hayatlara Dokunmak

İnsani yardım çalışmalarında kriptonun rolü ve ağrılığı artıyor.

8 Kasım 2023 17:12

Güncellenme: 8 Kasım 2023 17:16

Kripto para dünyası dayandığı temel felsefe gereği insanı önceleyen, adaleti gözeten ve değeri genele yayan bir yaklaşıma sahip. Bu da özellikle insani yardım faaliyetlerinde gerek finansal gerekse organizasyonel ve yönetişimsel birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Son dönemde ülkemizde yaşanan deprem felaketinde de bunun somut sonuçlarını gördük. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “Crypto for Good: Rewriting the Rules of Humanitarian Aid” başlıklı panelde EY Türkiye Blockchain Masası Lideri Esra Özdemir ve UNICEF Innovation Manager – Emerging Tech Shane O’Connor kriptonun hayat kurtarmada ve ihtiyaç sahiplerine destek olmadaki rolünü değerlendirdiler. 


“İnsanlar UNICEF’in kripto dünyasıyla alakasını sorup duruyor ancak kripto teknolojisinin dünya çapında çok fazla organizasyon üzerinde etkili olduğunu söylemem gerek” diyerek konuşmasına başlayan Shane O’Connor, bürokratif bir yapı olarak tanımlanabilecek bir yönetim şekline sahip oldukları için ilk başta zorlandıklarını anlattı.


Bununla birlikte, UNICEF’in kripto teknolojisini 2014’ten beri takip ettiğini ve bu teknolojiyi her geçen gün daha da proaktif bir şekilde kullandıklarını bildirdi. O’Connor’ın anlattığına göre, UNICEF dünyanın en büyük aşı dağıtım sistemlerinden birine sahip ve dağıtımlar blok zinciri teknolojisi sayesinde takip ediliyor. Ayrıca kuruluşun programlarından birçoğu UNICEF Kripto Fonu tarafından destekleniyor. Tüm dünyadan kolayca finansman sağlayabildiklerini belirten O’Connor, inovasyonu benimserken karşılaştıkları zorlukların tüm bunlara değdiğini söylüyor.


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dora Factory 10 Milyon Dolarlık Stratejik Finansman Sağladı

24 Mayıs 2024 14:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk