Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Kripto düzenlemesi de seçimden sonra çok büyük ihtimalle Meclis'ten geçecek”

Bakan Mehmet Şimşek, katıldığı televizyon programında Türkiye'nin kripto para düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

4 Mart 2024 10:58

Güncellenme: 4 Mart 2024 11:03

Türkiye'de kripto para ekosistemini yakından ilgilendiren düzenlemeler hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Bakan Mehmet Şimşek, Bloomberg HT-Habertürk ortak yayınında kripto para düzenlemeleri hakkında önemli bilgiler verdi. Bu çalışmalarda engelleyici değil düzenleyici bir yaklaşım benimsendiğini aktaran Şimşek, birçok ülkenin Türkiye’yi konuda referans aldığını söyleyerek "Kripto düzenlemesi de seçimden sonra çok büyük ihtimalle Meclis'ten geçecek. Burada engellemek yerine düzenlemeyi tercih ettik. Birçok gelişen ülke bu taslağı bizden istedi." ifadelerini kullandı.

                                   

Daha önce Türkiye’nin FATF gri listesinden çıkma yolunda çalışmalarını kamuoyu ile paylaşan Şimşek, bugün Nisan-Mayıs ayında Türkiye’ye denetim için heyetin geleceğini belirterek gri listeden çıkılacağını vurgulayarak “2024'te siyasi mülahazalar devreye girmezse Türkiye gri listeden çıkacak.” dedi.


2024 yılında dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin oy kullanacağı seçimler, Türkiye'deki kripto düzenlemeleri için kritik bir öneme sahip. Bu bağlamda, kripto para sektörünün geleceği üzerine yapılan çalışmalar, seçim sonuçlarından sonra Meclis gündemine taşınacak.


Öte yandan, geçtiğimiz günlerde AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, sektör temsilcileriyle gerçekleştirilen bir toplantıda kripto varlıklarla ilgili yasal düzenlemelerin önemini vurgulamıştı. İleri, toplantı sonrasında CoinDesk Türkiye'ye yaptığı açıklamada, "Kripto varlıklar alanında bir yasal çalışma yapılmasını çok önemli buluyoruz. Bu yasal düzenleme, öncelikle platformları düzenleyecek bir çalışmadır ama bunun da ötesinde vatandaşlarımızı, yatırımcılarımızı koruyacak bir düzenleme olacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Daha Fazla Oku

    DüzenlemelerregülasyonMehmet Şimşek

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk