Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kongre, Kriptoların Nasıl Düzenleneceğine Karar Vermeli

Eski CFTC Komiseri Dawn Stump, CoinDesk TV'nin “First Mover” programında kongrenin dijital varlıkların emtia mı menkul kıymet mi olduğunu belirlemesi gerektiğini söyledi.

17 Ağustos 2022 09:38

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 13:05

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu komiseri Dawn Stump'a göre, Kongre, kripto para birimlerinin emtia ya da menkul kıymet olarak düzenlenip düzenlenmeyeceğine karar vermeli.


Kripto risk izleme firması Solidus Labs’te danışmanlık yapan Stump, Salı günü CoinDesk TV’deki First Rover programında sektörün şeffaf kurallara ihtiyaç duyduğunu söyledi.


Stump, “Şöyle bir gerçek var ki, emtialar ve menkul kıymetler arasında net bir ayrım yok ve Kongre devreye girmek zorunda kalabilir” şeklinde konuştu.


Senato Tarım Komitesi, Ağustos ayı başında, CFTC'ye hangi ürünlerin dijital varlık olarak kabul edilip edilmeyeceğini belirleme sürecinde yargı yetkisi veren iki taraflı bir yasa tasarısı sunmuştu. 


Bu yılın başlarında Celsius Network, Voyager Digital ve Three Arrows Capital gibi kripto şirketleri büyük çöküş yaşamışlardı. Stump’ın açıklaması bu yaşanananların ardından geldi. Stump, bu firmaların geldiği noktanın, devletin gözetim sağlaması için bir fırsat olabileceğini söyledi ve “Kripto pazarı, ilkelerin tutarlı uygulanması gereken bir noktaya geldi ancak bu pratik, düzenleyicilerin neyi nasıl tanımladıklarına bağlı olacak” şeklinde konuştu.


Stump'a göre içinde olunan süreç, CFTC ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için gri bir alan.


Ancak Stump, CFTC'nin bitcoin gibi dijital varlıkları düzenleme konusunda hala net bir yetkisi olmadığını belirtti ve “Buna Kongre'nin bir karar vermesi gerekecek" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk