Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Karadağ Mahkemesi, Do Kwon'un İadesini Onayladı

Bakan, Kwon'un ABD'ye mi yoksa Güney Kore'ye mi iade edileceğine karar verecek.

24 Kasım 2023 12:55

Güncellenme: 24 Kasım 2023 18:06

Yargı merciinin resmi web sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Karadağ'ın başkenti Podgorica'daki bir mahkeme, Terra'nın kurucusu Do Kwon'un Güney Kore veya ABD'ye iade edilmesini onayladı.


Kwon, Podgorica'nın havaalanında sahte belgelerle yakalandıktan sonra mart ayında tutuklanmıştı.


İadeyle ilgili nihai kararın, Kwon'un Karadağ'da belge sahteciliği suçundan dört ay hapis yatmasının ardından Karadağ Adalet Bakanı tarafından verileceği belirtilmişti.


Kwon, ABD'deki mevcut sivil suçlamalara ve Güney Kore'deki terraUSD’nin çöküşüyle ilgili devam eden bir soruşturmaya ek olarak, ABD federal savcıları tarafından yapılan çok sayıda dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya.


Karadağ Yüksek Mahkemesi, bu ayın başlarında Kwon ve ortağı Han Chang-Joon'un belge sahteciliği suçundan aldığı dört aylık hapis cezasını onadı ve temyiz başvurusunu reddetti.


Daniel Shin Cephesi

Nisan ayında, Terraform Labs'ın kurucu ortağı Daniel Shin, Güney Kore'de sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlandı ve savcılar, Shin tarafından tutulan 185 milyon dolarlık varlığı dondurdu.


Ancak Shin, şirketten iki yıl önce ayrıldığını söyleyerek iflasla alakalı herhangi bir duruma karışmadığını bildirdi.


Daha Fazla Oku

    do kwonkaradağDaniel ShinTerra

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk