Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kanadalı Düzenleyiciler ABD ile Birlikte Kripto Borç Veren Celsius Network’ü İnceliyor

Yetkililer, firmanın milyarlarca dolarlık çöküşünün kullanıcılar üzerindeki etkisine bakıyor.

10 Ağustos 2022 10:32

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 14:46

Financial Post makalesine göre Kanadalı düzenleyiciler New Jersey merkezli kripto borç veren Celsius Network'ün milyarlarca dolarlık çöküşünün etkisini araştırmak için ABD'li meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar.

 

Toronto merkezli bir gazete olan Financial Post’un Salı günü bildirisine göre Celsius, Kanada'nın eyalet menkul kıymetler düzenleyicilerine hiçbir zaman kayıt yaptırmamış olsa da ülkedeki yetkililer sınır ötesi konuyu araştırmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile birlikte çalışıyor. Düzenleyiciler, iflas eden borç verenin kaza sonrası eylemlerini incelemek için ABD ve Kanada'daki yargı bölgelerinde soruşturmalar başlattı.

 

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Celsius'un çöküşünün ve ardından iflasın platformun ayeıca Kanadalı kullanıcılarını nasıl etkilediğini de araştırıyor. Quebec'te, Autorité des Marchés Financiers (AMF), Celsius'un Haziran ayı ortasında para çekme işlemlerini dondurma çabalarının sonuçlarını araştırıyor.

 

SEC, açıklama talebine hemen cevap vermedi. OSC ise açıklama için hemen müsait değildi.

 

Bir zamanlar yönetim altında 28 milyar dolarlık varlık tutan bir kripto borç verme platformu olan Celsius Network, Haziran ayı ortasındaki çöküşünde varlıklarının %88'ini kaybetti, kripto dünyasına ani şok dalgaları gönderdi ve düzinelerce diğer kripto borsasının müşteri para çekme işlemlerini dondurmasına neden oldu.

 

Firma Temmuz ayında iflas koruması için başvuruda bulundu. Mahkemeye, kullanıcılarına yaklaşık 4.7 milyar dolar borcu olduğunu söyledi. Çöküşte fonlarını kaybeden yatırımcıların uzun listesi arasında, geçen sonbaharda Celsius'a 150 milyon dolar yatırım yapan Quebec'in en büyük emeklilik yöneticisi Caisse de Dépôt et Placement du Québec de bulunuyor.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Blockchain Week İstanbul, CZ'nin Konuşmasıyla Sonlandı

9 Kasım 2023 17:38

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk