Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kanada Muhafazakâr Partisi’ne Bitcoin Sevdalısı Lider

Bitcoin destekçisi Pierre Poilievre, 2025 yılındaki seçimlerde mevcut Başbakan Justin Trudeau’ya rakip olacak.

12 Eylül 2022 11:16

Güncellenme: 12 Eylül 2022 14:14

Kanada Muhafazakâr Partisi (CPC), Bitcoin destekçisi Pierre Poilievre’yi yeni lideri olarak seçti.


Poilievre, oyların yüzde 68’ini alarak oyların sadece yüzde 16’sını alan en yakın rakibi Jean Charest’ı bir hayli geride bıraktı.


CPC’nin yeni lideri olarak Poilievre 2025 federal seçimlerinde mevcut Başbakan Justin Trudeau’ya karşı mücadele edecek. Yani, Kanadalılar bu seçimlerin ardından Bitcoin yanlısı bir başbakana sahip olabilirler. Bu, Kuzey Amerika siyasetinde bir ilk.


Poilievre bu yılın başında, “Hükümet Kanada dolarını tahrip ediyor. Bu nedenle Kanadalılar Bitcoin gibi farklı para birimlerini kullanma özgürlüğüne sahip olmalı” demişti.


Poilievre, her zaman Bitcoin’in destekçisi oldu. Hatta, bahar aylarında CPC liderliği için başlattığı kampanya sırasında kameralar karşısında Bitcoin ile döner almıştı. Poilievre’nin en az 10 bin dolarlık Purpose Bitcoin’e sahip olduğunu biliniyor.


Poilievre ayrıca daha önce “Kanada’yı dünyanın blok zinciri merkezi yapmak istiyorum” demişti.


Bitcoin’e sadık pek çok kişi gibi Poilievre’nin de itibari paralara çok sıcak bakmadığı biliniyor. Öyle ki Poilievre, Kanada Merkez Bankası’nı enflasyonla mücadelede başarısız olmakla suçladı. Bununla da kalmayıp başbakan olarak seçilirse merkez bankası başkanını kovacağını, bankanın faaliyetlerini denetleyeceğini ve merkez bankasının geliştirmeye başladığı dijital para projesini durduracağını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Manta Vakfı'nın 50 Milyon Dolarlık Hibe Programı EcoFund Başvurulara Açıldı

14 Haziran 2024 11:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk