Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

“John J. Ray III Gündemi Saptırmaya Çalışıyor”

Menkul Kıymetler Komisyonu, John J. Ray III'ün iflas işlemleriyle ilgili tartışma derinleşirken şüphe uyandıran bir gündeme sahip olduğunu belirtti.

14 Aralık 2022 08:51

Güncellenme: 14 Aralık 2022 09:01

Bahamalar’da menkul kıymetler düzenleyicisi, FTX'in yeni CEO'su John J. Ray III'ü iflas eden kripto borsası FTX’e yönelik soruşturmayı engellemekle suçladı ve yanlış beyanlarda bulunduğunu söylerek tepki gösterdi.


Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, Ray, ABD Mali Hizmetler Meclisi Komitesi'ndeki oturumda açıklamalarda bulunurken bir bildiri yayınladı ve Ray'in iflas işlemleriyle ilgili süreç iyice karmaşık bir hale gelirken işbirliği yapmak yerine manşetlerde görünmeye yoğunlaştığını belirtti.


Komisyon yaptığı açıklamada, "John J Ray III’ün yaptığı ve oldukça önemli olan yanlış beyanların gerçeklerle ilgisi görünmediği gibi, bunun yerine sadece manşetlere çıkıp şüpheli bir gündem yaratmayı amaçladığı görünüyor” derken başvuruların eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile Komisyon arasındaki iletişime yönelik olarak yanlış bir izlenim yaratmak için tasarlandığını da vurguladı.


FTX tarafından Pazartesi günü mahkemeye sunulan bir dosya, borsanın Kasım ayı başındaki iflasıyla ilgili olarak Bankman-Fried ve şirketin kurucu ortağı Gary Wang’ın Komisyon ve Başsavcı ile yakın ilişkide  ve sıkı bir temas halinde olduğunu gösteriyor.


Söz konusu dosya, Başsavcı Ryan Pinder'a yöneltilen ve Bankman-Fried'in, Bahamalar'ın ülkedeki varlıklarını geri çekmesine izin vereceğini belirttiği bir e-postadan da alıntı yapıyor.


Komisyon medyası ise konuyla ilgili açıklamasında, Ray'in sunduğu belgelerin, Bahamalar hükümeti, Komisyon ve tasfiye memurlarının kafasını karıştırmaya devam ettiğini ifade etti.


Başsavcı Pinder’ın, Pazartesi günü talimat verdiğini doğrulamasının ardından ABD’li yetkililerin talebi üzerine Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklanırken, kendisine, Adalet Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından suçlamalar yöneltildi.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk