Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Japonya'da Kripto Savunuculuk Grubu’na Kınama; Özdenetim Projesi Tehlikede

Japonya'da dijital varlık alanı için ‘özdenetim deneyi’ sürdüren endüstri birliği, mali düzenleyici tarafından kınandı.

20 Temmuz 2022 14:15

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 15:36

Ülkenin kripto özdenetim kurumu JVCEA, kara para aklamayla mücadele kurallarındaki gecikmeler ve kötü yönetişim konusunda finansal düzenleyicilerden “son derece sert bir uyarı” aldı.


  • Financial Times’ın haberine göre, "Japonya'nın milyarlarca dolarlık sanal varlık işinde sarmal bir düzenleyici kriz konusunda alarm veren" endüstri yöneticileri, avukatlar ve finansal düzenleyicilerle "kapsamlı görüşmeler" gerçekleştirdi.

  • Haberde, ülkenin finansal gözlemcisi olan Finansal Hizmetler Ajansı'nın (FSA); 2018'de kripto alanında kendi kendini düzenlemeyi teşvik etmek için kurulan Japonya Sanal Para Birimi Borsaları Birliği'ni (JVCEA) "tekrar tekrar eleştirdiği" belirtildi.

  • FT tarafından elde edilen toplantı tutanakları, JVCEA'nın geçen yıl iki toplantıda FSA'dan “son derece sert bir uyarı” aldığını gösterdi FT’in aktardığına göre, düzenleyici kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemesindeki gecikmelernedeniyle endişeli.

  • Tutanaklar ayrıca FSA'nın JVCEA liderliği ve üyeleri arasında "kötü yönetişim" ile sonuçlanan bir iletişim eksikliği buldupğunu gösterdi. Birlik, sektörü temsil eden yaklaşık 40 dijital varlık firmasından oluşuyor.

  • Habere göre, JVCEA sekreterliği, "Japonya için çarpıcı bir meydan okuma eylemi" olarak bir koruma birliği kurdu.

  • JVCEA yönetim kurulu üyesi Masao Yanaga, FT'ye JVCEA'nın kaynaklardan yoksun olduğunu ve veri paylaşımına ilişkin uluslararası anlaşmaların olmaması nedeniyle aklama düzenlemelerinin uygulanmasının zor olduğunu söyledi.

  • JVCEA, düzenleyicinin endişelerine yanıt olarak iyileştirmeler yaptığını da söyledi.

  • Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, piyasadaki son gerilemenin bir dizi yüksek profilli kripto şirketinin batmasına yol açtığını ve birkaç hafta içinde kripto pazarlarından 2 trilyon doların silindiğini gördükten sonra sağlam kuralların uygulanmasını sağlamak için çabalıyorlar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Vitalik Buterin, Ethereum'un Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Konuştu

10 Temmuz 2024 22:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk