Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İsrail, Hamas Bağlantısı Şüphesiyle 100 Binance Hesabını Dondurdu

FT, yetkililerin yaklaşık 200 diğer kripto hesabı hakkında bilgi talep ettiğini söyledi.

17 Ekim 2023 13:28

Güncellenme: 17 Ekim 2023 13:46

Financial Times'ın salı günkü haberine göre, dünyanın en büyük kripto borsası Binance'teki 100'den fazla hesap, Filistinli militan grubun finansmanıyla ilişkili görülerek İsrail kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine donduruldu.


Haberde yetkililerin yaklaşık 200 diğer kripto hesabı hakkında bilgi istediği söyleniyor.


İsrail kolluk kuvvetleri, Hamas'ın 10 gün önce İsrail'e saldırarak Gazze'deki Filistin yerleşim bölgesinde bir savaşı ve kuşatmayı tetiklemesinden bu yana ABD, İngiltere ve dünya çapındaki diğer birçok yargı bölgesi tarafından terör örgütü olarak sınıflandırılan gruba fon akışlarını engellemek için kamu ve kripto firmalarıyla birlikte çalışıyor.


Binance, geçen hafta CoinDesk'e verdiği röportajda terör finansmanını engellemek için İsrailli yetkililerle birlikte çalıştığını doğruladı. Şirket, Financial Times'a platformdaki "az sayıda" hesabı "engellediğini" söyledi, ancak kaç tane olduğunu söylemeyi reddetti.


Ayrıca habere göre, kimliği açıklanmayan bir Binance çalışanı şirketin Hamas'ın bağış toplamak için paylaştığı adresle ilişkili tüm müşterileri bulması gerektiğini söylüyor.


Stabil para ihraççısı Tether, pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail ve Ukrayna'daki terörizm ve savaşla bağlantılı 32 kripto para fonunu dondurduğunu ve İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu (NBCTF) ile birlikte çalışmaya devam ettiğini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    İsrailfilistinhamasBinanceterör finansmanı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk