Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

İsrail, Dijital Varlıkların Düzenlenmesine Yönelik Tavsiyeler Yayımladı

Maliye Bakanlığı’nın tavsiyeleri, ülkenin kripto para birimlerini ekonomisine entegre etmeye yönelik hamlelerinin ardından geldi.

29 Kasım 2022 11:33

Güncellenme: 29 Kasım 2022 14:19

İsrail Maliye Bakanlığı dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik bir dizi tavsiye yayımlarken, ülkenin kripto para ekosistemine girişini bir adım daha ileri taşıdı.


Bakanlıkça sunulan tavsiyeler, yeni bir düzenleyici altyapı oluşturulmasını, lisanslamaya yönelik yetkilerin yasalarla kontrol altına alınmasını ve stabilcoin'leri paraları da kapsayacak şekilde, dijital varlıkların ihraç edilmesine ve finans hizmetlerinin sağlanmasını zorunlu kılıyor.


Önerilerde geçen önemli bir bölüm de, sektörde etkili dijital varlıkların denetimini İsrail Merkez Bankası'na devredecek yasanın çıkarılmasını şart koşuyor.


Kripto paraların vergilendirilmesi kısmı ise teklifin kritik bir bölümünü oluşturuyor. İsrail mali verilerine göre, ülkenin 2019'dan 2022'ye kadar tahsil edilmemiş kripto vergileri birkaç milyar şekel seviyesine ulaşabilir (bir şekel yaklaşık 29 sent).


Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), geçtiğimiz Ekim ayında, blokzincir tabanlı bir dijital varlık platformu başlatmayı planladığını açıklarken ülkedeki düzenleyici ise özel bir şirketin kripto faaliyetlerine başlayabilmesi için ilk kalıcı lisansı vermişti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk