Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere’nin Yeni Teknoloji Departmanı, Metaverse ve Web3 Stratejilerini Ele Alacak

Departman, metaverse ve Web3 alanlarındaki büyüme, yatırım ve iş fırsatlarının yanı sıra düzenlemeler üzerindeki etkilerini de araştıracak.

17 Nisan 2023 11:23

Güncellenme: 17 Nisan 2023 14:56

İngiltere’nin yeni kurulan Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı, ülkenin metaverse ve Web3 stratejileri üzerinde çalışacak.


Ülkenin mart ayında yayımlanan 2023 Bahar Bütçesi, “bazen Web3 bazen metaverse olarak adlandırılan web teknolojisinin geleceğine öncülük etmek istediğini” söyledi. Departmanın çalışmaları, blok zinciri ve sanal gerçeklik gibi belirli teknolojilere odaklanmak yerine metaverse ve Web3 gibi kavramlarla ilişkili potansiyel fırsatlar, yatırım ve iş modelleri üzerinde çalışacak.


İnsanların bir şeyler alıp satabileceği sanal dünyalar topluluğu olan metaverse, yatırım bankası Citigroup tarafından 13 trilyon dolarlık bir fırsat olarak tanımlandı. Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, kripto kışına rağmen operasyonlarının çoğunu, metaverse oluşturmaya yönelik gerçekleştirdi.


Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı’nın sözcüsü, “Hükümet, İngiltere’nin web teknolojisinin geleceği konusunda ortalamanın çok daha üstünde olmasını istiyor. Ekiplerimiz inovasyon yanlısı bir yaklaşım sunmak ve yeni teknolojilerin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Aynı zamanda ekonomiye, güvenliğe ve topluma verilen zararların en aza indirilmesi hedefleniyor.”


İngiltere hükümeti, bilim ve teknoloji çalışmalarının “kuantumdan yapay zekaya kadar altyapının, yatırımların ve becerilerin iyileştirilmesi için” 370 milyon sterlinden fazla (463 milyon ABD doları) fonla destekleneceğini de açıkladı.


Bu paranın ne kadarının teknoloji deparmanına ve metaverse çalışmalarına ayrılacağı henüz belli değil. Daha önce ülkeyi bir kripto merkezine dönüştürme sözü veren Başbakan Rishi Sunak, bakanlığın “bilimsel ve teknik yöntemleri, pratik çözümler sunmak için kullanacaklarını” belirtti.


Hükümet, immersive teknolojiyi desteklemek adına 39,3 milyon sterlin (yaklaşık 48,8 milyon dolar) harcama yaptığını ekledi.


Daha Fazla Oku

    metaverseweb3İngiltere

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk