Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere’de Kripto Savunucusu Şehir Bakanı John Glen de İstifa etti

Glen, Nisan ayında Birleşik Krallık'ın bir kripto merkezi olma ve kripto varlıkları için düzenleyici bir paket üretme planlarını açıklamıştı.

6 Temmuz 2022 16:31

Güncellenme: 6 Temmuz 2022 16:59

İngiltere Şehir Bakanı John Glen, eski Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın Hazine'den ayrılmasının ardından Çarşamba günü hükümetten istifa etti. 

Glen ayrıca Hazine'nin Ekonomik Sekreteriydi.


Glen, Twitter’dan paylaştığı iletide, eski Başkan Yardımcısı Whip Chris Pincher'ın atanmasını ve Başbakan Boris Johnson'ın kötü adalet anlayışını, sürekli hizmetini sürdürmesini imkansız kılan nedenler arasında gösterdi.


Eski bakan Nisan ayında, İngiltere'nin bir kripto merkezi olma ve kripto varlıkları için düzenleyici bir paket üretme taleplerini dile getirmişti.


Londra'daki Innovate Finance Küresel Zirvesi'nde yaptığı konuşmada “Bu ülkenin küresel bir merkez olmasını istiyoruz, kripto şirketlerini başlatmak ve ölçeklendirmek için dünyanın en iyi yeri” derken “Bugün buradan almanızı istediğim bir mesaj varsa, o da Birleşik Krallık'ın ticarete ve kripto para birimlerine açık olduğudur” ifadelerini kullandı.


Johnson, Pincher'ı atadığında görevi kötüye kullanma iddialarını görmezden geldiğini kabul ettikten sonra istifa çağrılarıyla karşı karşıya kaldı.


Sunak ve eski Sağlık Bakanı Sajid Javid Salı günü istifa etmişlerdi. Sunak'ın yerini daha önce eğitimden sorumlu devlet sekreteri olan Nadhim Zahawi ve kabine bakanı olan Steve Barclay Javid aldı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk