Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere, Yatırım Yöneticileri İçin Kripto Vergi Muafiyetini Uzattı

Rishi Sunak hükümeti, ülkeyi kripto merkezi haline getirmeye çalışırken, istikrarlı paraları ödeme aracı olarak kullanmak için yasa çıkarmıştı.

9 Aralık 2022 12:25

Güncellenme: 9 Aralık 2022 14:24

İngiltere, Başbakan Rishi Sunak'ın ülkeyi bir kripto merkezi yapmak istediğini açıklamasının sonrasında, vergi indirimlerini yatırım yöneticilerine ait kripto varlıkları da içine alacak şekilde uzatacağını teyit etti.


Geçtiğimiz Ekim ayında, bakan Andrew Griffith, kriptoya yönelik fırsatları geçici olarak ele almak istediklerini duyurduktan sonra Noel tatiline girmeden önce Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’ndaki yeni kripto yetkilerinin nasıl kullanılacağına yönelik bir tartışma başlatacağına dair söz verdi.


Hazine, bugün açıklanan ve Avrupa Birliği bankacılık ve finansal piyasa yasalarındaki dönüşümün nasıl gerçekleştirileceğini belirleyen Finansal Hizmetler Reform Paket’inde vergi muafiyetini uzatacağını söyledi.


Hazine, ayrıca 2023 yılında yenilikçi finansal piyasa altyapılarını test etmek amacıyla korumalı alan oluşturacak ve gelecek haftalarda dijital pound konusunda görüşmelerde bulunacak.


O dönemde Maliye Bakanı olan Başbakan Rishi Sunak, Nisan ayında İngiltere'yi küresel bir kripto merkezi haline getirmek istediğini açıklamıştı.


Ülkenin düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi, yeni kripto oyuncularını nasıl kullanacağını geçici olarak belirlerken, sektörün bir kısmı reklam kısıtlamalarının çok karmaşık olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk