Layer 2

E-Bülten

Politika

İngiltere ve Galler Hukuk Derneği, Üyelerine Bitcoin Kullanımına Karşı Dikkatli Olmalarını Söyledi

Dernek üyelerine, bu tarz işlemlerde kara para aklama riskinin yüksek olduğunu söyledi.

25 Ağustos 2022 13:03

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 15:22

İngiltere ve Galler Hukuk Derneği, müşterilerin işlemler için kripto para birimi kullanmayı tercih ettiği bu dönemde, üyelerin bitcoin'e (BTC) nakit olarak muamele etmelerini ve potansiyel kara para aklama sorunlarının farkında olması gerektiğini söyledi.


Bitcoin yatırımından elde edilen gelirlerle birlikte bir gayrimenkulün satın alınması konusunda tavsiye isteyen bir soruyu yanıtlayan avukatlardan oluşan dernek, konu hakkında belirli bir yönlendirme olmamasına rağmen üyelerin bitcoin satın almak için kullanılan fon kaynağını belirtmeleri gerektiğini söyledi.


Dernek, web sitesindeki bir paylaşımında, "Bu bir nakit işlemidir, bu yüzden kara para aklama riski yüksektir" dedi. Bu gibi bir işlemde, bitcoin'in suç faaliyetlerinden ortaya çıkabileceği konusunda ortada önemli bir risk olduğunu dile getirdi.


"Kara Para Aklama, Terörizmin Finansmanı ve Fon Transferi Yönetmeliği 2017'nin 33. Yönetmeliği uyarınca, servet kaynağı ve fon kaynağı üzerindeki risk ve yükümlülüklerin seviyesine göre gelişmiş durum tespiti (EDD) önlemlerini uygulamalısınız."


Derneğin üyeliği, İngiltere ve Galler'deki avukatlar için uygulama sertifikasının maliyetine dahildir. Bu nedenle bitcoin hakkında verilecek olan kararın geniş kapsamlı etkileri olabilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk