Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere, Stabil Paralara Yönelik Planlarını Yayımladı

Merkez Bankası, dolaşımdaki hacmi yüksek olan ve finansal istikrar için tehdit oluşturabilecek stabil paraları denetlemeyi düşünüyor.

6 Kasım 2023 13:35

Güncellenme: 6 Kasım 2023 13:46

Birleşik Krallık’ın mali gözlemcileri, finansal sistem için risk oluşturabilecek stabil paraları düzenlemeye yönelik planlarını paylaştı.


İngiltere Merkez Bankası (BOE), yaptığı basın açıklamasında planların İngiliz sterlini sabitli stabil paralara odaklandığını söyledi. Banka, özellikle bu stabil paraların kullanımını destekliyor.


Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Yayımlanan belge, yeni rejimin geliştirilmesindeki keşif aşamasını temsil ediyor. Bu teklifler hakkında geri bildirim alarak ve bunları değerlendirerek nihai rejim için istişarelerimize başlayacağız.”


İngiltere hükümeti, geçtiğimiz hafta yayımlanan planlara göre merkez bankasının “sistemik stabil paraları” ve ihraççıları düzenleyeceğini, Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) ise kripto sektörünün genelini denetleyeceğini söyledi. Ayrıca, fiat destekli stabil paraları kapsayan mevzuatın önümüzdeki yılın başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor.


Gazetede BOE belgesinin yanı sıra FCA tarafından bir istişare belgesi ve ülkenin İhtiyati Düzenlemeler Kurumu (PRA) tarafından mevduat sahiplerine gönderilen bir mektup da yayımlandı.


PRA, geleneksel mevduat alıcılarına sunulan korumaların stabilcoin kullanıcıları için mevcut olanlardan farklı olduğunu açıkladı.


Ayrıca FCA, stabil para ihraççılarının itibari para destekli stabil paraları Birleşik Krallık'ta veya Birleşik Krallık'tan dolaşıma sokmak için yetki almaları gerekeceğini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    FCAİngiltereStabil parabirleşik krallık

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk