Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

İngiltere Merkez Bankası Komitesi, Krizin Etkisini Sınırlamak için Gelişmiş Kripto Düzenlemesi Çağrısında Bulundu

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi, aylar boyunca 2 trilyon dolarlık kripto piyasa değerinin kaybedilmesinin "gelişmiş düzenlemeye duyulan ihtiyacın altını çizdiğini" söyledi.

5 Temmuz 2022 16:01

Güncellenme: 5 Temmuz 2022 16:06

İngiltere Merkez Bankası'nın Finansal Politika Komitesi, potansiyel risklere karşı hafifletmek için kripto varlık piyasasının "geliştirilmiş bir şekilde düzenlemesi" çağrısında bulundu.

 

Son zamanlardaki piyasa kargaşasına dikkat çeken komite, kripto varlıklarının henüz daha geniş finansal sistem için bir tehdit oluşturmadığını söyledi. Bununla birlikte, salı günü yayınlanan toplantı özeti notlarına göre, gelecekte ana akım finansa daha fazla entegre oldukça olabilirler. Komite, merkez bankasının finansal istikrarı korumadaki rolüne odaklanıyor.

 

Terra'nın stablecoin'inin mayıs ayında çöküşü ve Celsius ve Babel Finance dahil olmak üzere kripto borç verenlerin bu ay para çekme işlemlerini dondurması, düzenleyicilerin dikkatini dijital varlık endüstrisine odakladı. Bu da aylar süren 2 trilyon dolardan fazla piyasa değerinin silinmesinin üstünde.

 

Banka, üç aylık Finansal İstikrar Raporu'nda, kripto varlık piyasalarındaki ve faaliyetlerindeki gelişmeleri ele almak için gelişmiş düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelere duyulan ihtiyacın altını çizdi.

 

Hazine, İngiltere Merkez Bankası'nın sistemik stablecoin'leri Özel İdare Rejimi'ne getirmeyi düşündüğünü açıkladı, bu da merkez bankasının daha geniş finansal sistemle bağlantılı stablecoin'leri düzenleyeceği anlamına geliyor. Rapora göre, ticari bir bankaya yatırılan bir mevduatla desteklenen sistemik bir stablecoin, istenmeyen finansal istikrar riski getirecektir.

 

İngiltere'nin finans endüstrisi düzenleyicisi Finansal Davranış Otoritesi, endüstri için yeni kurallar oluştururken Terra coinlerinin çöküşünü göz önünde bulunduracağını belirtti.

 

Nisan ayında Hazine, bir kripto rejimi kurmayı ve mevcut ödeme düzenlemeleri kapsamında stablecoin’ler getirmeyi planladığını açıkladı.

 

İngiltere, kripto varlıklarının sahip olabileceği finansal istikrar risklerine karşı korunmak için politikalar çağrısında bulunan tek ülke değil. Avrupa Birliği'ndeki finansal sistemin istikrarını sağlamaktan sorumlu olan Avrupa Sistemik Risk Kurulu, son zamanlarda finansal sistem üzerinde etkisi olabilecek kripto varlıklarına karşı hafifletmek için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle bir standart belirlemek istediğini söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk