Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Mahkemesi NFT'ler Aracılığıyla Yasal Belgelerin Sunulmasına İzin Verdi

Uygulama, cüzdan adresleri aracılığıyla anonim kişilere karşı yasal işlem yapılmasına izin verdi.

14 Temmuz 2022 09:10

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 15:29

İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesi, İtalya merkezli çevrimiçi kumar şirketi Microgame'in kurucusu Fabrizio D'Aloia'nın, anonim kişilere karşı NFT yoluyla dava açmasına izin verdi.


Hareket, D'Aloia'nın bilinmeyen ancak iki dijital cüzdana bağlı olan kişilere yasal belgeler sunmasına izin verecek. Bu durum dolandırıcılık ve hack olaylarının genellikle sadece cüzdan adreslerine bağlanabildiği kripto sektöründe önemli bir aşama olarak nitelendirilebilir.

  

Giambrone & Partners LLP'den avukat yardımcısı Joanna Bailey, CoinDesk'e verdiği röportajda, “Bu çok önemli, çünkü mahkemenin yeni teknolojilere uyum sağlama ve blok zinciri benimseme ve düzenleyicilerin bunu yapamayacağı durumlarda tüketicilere yardım etmek için adım atma konusundaki istekliliğini gösteriyor” dedi.


D'Aloia, çevrimiçi bir aracı kurum tarafından, sahte olduğu ortaya çıkan iki cüzdana yaklaşık 2,1 milyon USDT ve 230.000 USDC yatırması için kandırıldığını iddia etti. 


Bailey, mahkeme kararının, D'Aloia'nın mahkeme belgelerini NFT yoluyla iki cüzdana göndererek sahte platformdan sorumlu kişileri dava etmesine izin verdiğini söyledi.


Binance, Poloniex, Gate.io, OKX ve Bitkub, D'Aloia tarafından kriptosunu elinde bulundurduğunu tespit etti. Geçen ay D'Aloia'ya borsaların bu varlıkları taşımasını yasaklayan bir tedbir kararı verildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Kişisel On-Chain Cüzdanların Takibine Yönelik Uygulamasını Tanıttı

12 Temmuz 2024 09:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk