Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere'den Kripto Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım

İngiltere’de hükümet kripto düzenlemelerine ilişkin yasa tasarısında yapılan değişiklikleri açıkladı. Sektörden olumlu tepki geldi.

21 Ekim 2022 16:38

Güncellenme: 21 Ekim 2022 17:47

İngiltere hükümeti, kripto reklamlarını düzenleyen ve kayıtlı olmayan kripto sağlayıcılarının hizmet vermelerini engelleyen yeni yasal önlemler açıkladı.


İngiltere Hazine Bakanı Andrew Griffith tarafından açıklanan ve yasa tasarısında yapılan çeşitli değişikliklerle gelen önlemler, mevcut yasaların stabilcoin’leri de kapsamasını isteyen sektör tarafından da iyi karşılandı.


Düzenlemelerin artık netleşmesini isteyen sektörün bu önlemleri destekleyeceği düşünülüyor. Avrupa Birliği, bu konuda önemi bir adım atmış ve Piyasalar ve Kripto Varlıkları Regülasyonu (MiCA) yasaları üzerinde anlaşmaya varmıştı.


Kripto borsası Luno’nun Kamu politikaları başkanı Nicholas Taylor, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Bu düzenlemeler sayesinde Hazine ve Finansal Yürütme Kurumu (FCA) kriptoya ilişkin tam bir yasa rejimi sunabilecekler. Bu çok olumlu bir gelişme” dedi.


Düzenleyicilerin kripto üzerinde güçlerini arttırma çabaları devam ediyor. Ağustos ayında FCA, henüz mevzuat oluşturulmadan kripto reklamlarında uygulanacak kısıtlamaları belirleyecek kadar ileri gitmişti.


Yasa tasarısının 3 Kasım’a kadar komitede tartışılması bekleniyor. Ancak bu durum dün Başbakan Liz Truss’un istifa etmesi nedeniyle değişebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DOGE Fiyatı Nisan Ayından Bu Yana Görülen En Yüksek Seviyeye Ulaştı

6 Aralık 2023 15:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk