Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Hükümetine “Açıklık Getir” Çağrısı

Dijital Varlıklar Tüm Partiler Meclis Grubu (APPG), İngiltere hükümetinin kripto sektörüne ilişkin politikasını artık netleştirmesi gerektiğini belirtti.

26 Ekim 2022 12:35

Güncellenme: 26 Ekim 2022 13:16

İskoç Ulusal Partisi’nden Lisa Cameron’un başkanlığını yaptığı Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Partiler Meclis Grubu (APPG), İngiltere hükümetine çağrı yaparak kripto sektörüne yönelik taahhütlerine açıklık getirmelerini istedi.


Bu talep, Rishi Sunak’ın İngiltere’nin yeni Başbakanı olarak atanmasının ardından geldi. Sunak, Boris Johnson’In başbakan olduğu hükümette maliye bakanı olarak görev yaptığı sırada Britanya’yı bir kripto merkezi haline getirmek istediğini açıklamıştı. Ancak Sunak, o zamandan beri bu konuda başka hiçbir açıklama yapmadı.


Dün, Avam Kamarası’nda yapılan oylamada kripto varlıkların yasal finansal araçlar ve ürünler olarak tanınmasına karar verildi.


Cameron, yaptığı yazılı açıklamada “Britanya kripto ve dijital varlık şirketlerinin hükümetin kripto politikalarını net bir şekilde öğrenmeye ihtiyacı var. Kripto sektörü yapılacak düzenlemeler konusunda açıklık bekliyor” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Yarılanma Öncesinde 69 Bin Doları Zorlayabilir

19 Şubat 2024 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk