Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Hukuk Komisyonu, Kriptoyu Yeni Bir Mülk Türü Olarak Görüyor

Komisyona göre, kripto ve NFT'leri ülkenin şahsi mülkiyet yasaları içinde kabul etmek, yatırımcıları kayıplara karşı koruyabilir.

28 Temmuz 2022 08:32

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 11:42

Yayınlanan rapora göre, yasayı incelemek ve güncellemekle görevli yasal kurum olan Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu, ülke sınırları içindeki mülkiyet kurallarını kripto ve NFT’leri de içine alacak şekilde genişletmek istiyor.

Dijital varlıkları yasayla güvence altına alarak kişisel mülk olarak tanımlamakla birlikte, teklif edilen reform paketleri, yatırımcıların hack ya da dolandırıcılığa maruz kaldıklarında kayıplarını talep etmelerinde kolaylık sağlayabilir. 


Ticaret ve Medeni Hukuk Komiseri Sarah Green CoinDesk'e verdiği röportajda, “Birçok insan sadece NFT'lere yatırım yapıyor, ancak 'işler ters gittiğinde ne olur?' Diye  sormuyorlar. Cüzdanımdan bitcoinimi alırsanız ya da bu işlem başarısız olursa ve ben bitcoinime erişemezsem ne olacağı hiç belli değil” şeklinde konuştu.

Komisyon tarafında yapılan açıklamada, kripto dostu teklifin kısmen de olsa hükümetin ülkeyi küresel bir kripto merkezi haline getirme planına yardım etmeyi amaçladığı vurgulandı.


Geçtiğimiz hafta İngiltere’de mali düzenleyiciler, parlamentoya, sabit paraları yasal ödeme aracı olarak tanıyacak bir takım kurallar dizisi önerdiler. Gelecekte daha fazla düzenleme görünüyor ve bu konuyla ilgili olarak hükümet yıl sonuna doğru konunun tüm taraflarıyla gerçekleşecek çok kapsamlı bir toplantılar zinciri planlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk